Autopilot - sms dla kierowców 603 06 06 06 »
Widzisz wypadek, dzwoń lub napisz sms 603 06 06 06. Uprzedź innych. »
Autopilot Radia Gdańsk, najlepszy nawigator. Podróż z nami to przyjemność. »
Kto słucha Radia Gdańsk, nie stoi w korkach. Dzwoń lub napisz sms 603 06 06 06 »
603 06 06 06 Powiedz nam o korku, my przekażemy to innym kierowcom. »
Podróżuj bezpiecznie. Z Radiem Gdańsk nie ma problemów na drodze. »
Włącz Autopilota, daj się poprowadzić. Sms 603 06 06 06. »
603 06 06 06 - Autopilot Radia Gdańsk - Z nami zawsze dotrzesz do celu. »
Brak danych
    BLOGI | Radia Gdańsk

WRASZENIA. 
BLOG Włodka Raszkiewicza

blog_wlodek_raszkiewicz1
Nie jestem typowym radiowcem, wolę słuchać niż mówić. A teraz postanowiłem pisać... 


Pracownia laktacyjna, czyli "Początek w rodzinie"..
środa, 01 czerwca 2011 00:00
     lowen  Alexandra Lowena "Miłość, seks i serce" pałęta mi się po domu od kilku lat. Nie przeczytałem jej od deski do deski, raczej zaglądam nieregularnie, poczytuję.  Autor udowadnia tezę, że ważną jeśli nie główną,przyczyną zawałów serca, jest po prostu brak miłości i niskie poczucie własnej wartości. Teraz ponownie wróciłem do lektury za sprawą rozmowy z terapeutką Grażyną Lewko. Rozmawialiśmy w pracowni laktacyjnej szpitala PCK w Gdyni. W tym pokoju położne uczą matki karmić piersią, tu też przyjmuje pani Grażyna. W ramach programu "Początek w rodzinie" , pomaga czasami przestraszonym macierzyństwem kobietom poradzić sobie z lękiem. Dowiaduję się, a mało się o tym mówi, że depresja poporodowa to bardzo częste schorzenie. Okazuje się, że macierzyństwo to nie zawsze taka naturalna i oczywista, jak się powszechnie sądzi, sprawa. Ja facet, zostałem dopuszczony do świata kobiet. Czuję się wyróżniony, obdarzony zaufaniem. Mężczyzna to najczęściej ignorant w tych sprawach. Rodzi się potomek, trzeba zwołać kumpli i opić sprawę. A właśnie wtedy zaczyna się nowe - "Początek w rodzinie" i łatwo pokpić sprawę. Długo rozmawiamy o skutkach braku miłości, czułości i poczucia bezpieczeństwa już w pierwszych godzinach, dniach i miesiącach życia noworodka. Te doświadczenia, potem wyparte albo nieuświadamiane, z pierwszych chwil na świecie nosimy w sobie przez całe nasze życie. Ale co ma do tego książka Lowena...
           Autor "Miłości, seksu i serca" napisał, że w sercu nadal jesteśmy dziećmi. "Tak jak leśnik potrafi odczytać historię z przekroju pnia drzewa, tak z ciała człowieka można odczytać jego biografię. Tu nie mamy słoi, ale etapy życia. Te etapy są jak warstwy; każda z nich pozostaje żywa i funkcjonuje u osoby dorosłej. A oto one:
- niemowlę (0-2 lat) - miłość, bliskość, błogość
-dziecko (3-6 lat) - zabawa i radość
-duże dziecko (7-12 lat) - przygoda, wyzwanie
-nastolatek (13-19 lat) - romantyczne uniesienia
-dorosły (20-...lat) - odpowiedzialność, spełnienie w działaniu
       Zdrowy dorosły człowiek jest całością złożoną z różnych warstw: w sercu jest niemowlęciem, pod względem wyobraźni - dzieckiem, w marzeniach i uniesieniach - nastolatkiem. Jest również dorosłym, świadomym własnych działań i zdolnym do wzięcia za nie konsekwencji. Jednak, jeśli utracił kontakt z pozostałymi warstwami swojej osobowości, będzie człowiekiem jałowym, kompulsywnym i sztywnym, którego odpowiedzialność stanowi narzucone zobowiązanie a nie naturalne pragnienie."Jeśli nie potrafimy być jak dzieci, to zawał pani Popiołkowa, a człowiek już za życia jest zimny drań i sztywny trup". Przykłady, nazwiska, stanowiska znajdziecie bez problemu wokół siebie.
zielonamysl
Posłuchaj rozmowy z Grażyną Lewko: 
PS. Polecam stronę Stowarzyszenia "Zielona myśl" www.zielonamysl.pl  na niej informacje o punkcie bezpłatnych porad terapeuty dla młodych matek.


 

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Blogi RG | Dziennikarze
Włodzimierz Raszkiewicz
Wraszenia.
Zapraszam na mojego bloga.
Włodzimierz Machnikowski
Na fali.
Zapraszam na mojego bloga.