Brak danych
    BLOGI | Radia Gdańsk

WRASZENIA. 
BLOG Włodka Raszkiewicza

blog_wlodek_raszkiewicz1
Nie jestem typowym radiowcem, wolę słuchać niż mówić. A teraz postanowiłem pisać... 


Elwira Kruszelnicka - ekstremalna łagodność...
środa, 25 kwietnia 2012 00:00
elwira_kruszelnicka       Dzisiaj przez dobry kawałek dnia nie mogłem oderwać się od komputera. Oglądałem jej zdjęcia dostępne w sieci. Gdy jedno przyciągało mnie magnetycznym urokiem, okazywało się, że drugie też ma magnetyzm i kolejne, następne.... Czas sobie tik, tak, tik, tak.. A ja jestem pod urokiem narkotycznym wręcz. Zaczęło się tak prozaicznie, a wpadłem jak śliwka w kompot.
       Dostałem zwykłą informację: „Gdynianka Elwira Kruszelnicka zwyciężyła w konkursie fotograficznym „Ekstremalne zdjęcie", zorganizowanym przez National Geographic Polska. Nagrodzona fotografia „Ekstremalna pogoda w Gdyni" /prezentowana obok/ została zrobiona na Bulwarze Nadmorskim podczas sztormu w 2009 r. Na przełomie czerwca i lipca w Galerii Ratusz w gdyńskim magistracie planowana jest wystawa fotografii Elwiry Kruszelnickiej. Jej prace można obejrzeć obecnie na stronie www.elwirak.getphoto.pl". Podobno dawno nie zmienianej bo Elwira wkrótce "odsłania" nową.     elwira-sztorm_na_Gd  
 Dzwonię umawiam się i już od pierwszych słów wiem, że spotkałem kogoś wyjątkowego. Intuicja wynikająca z tembru głosu w słuchawce telefonu, otwartości, uśmiechu...? Z przeczuciem, że to będzie ciekawa rozmowa jadę do Gdyni. Nie przypuszczałem jednak że to będzie prawdziwe spotkanie z kimś kto podziela moje przeczucia, domysły, spotkanie ważne dla mnie osobiście. Elwira najpierw opowiada oczywiście o tym jak powstało zdjęcie nagrodzone w konkursie, jak ją sztormowa fala zmoczyła, jak ekstremalnie wtedy wiało, a ona targana porywami wiatru robiła fotki. Potem już zaczynamy rozmawiać bardziej kameralnie i intymnie. 

elwira_sztorm_na_gdyni Elwira była kiedyś w oku cyklonu ekstremalnego życia. Współprowadziła firmę zajmującą się organizacją wyjazdów integracyjnych. Ogromna logistyka, a ona z trzema komórkami przy sobie cały czas „na łączach". Spiąć imprezę na 500 czy 1000 osób z kilkoma podwykonawcami to jest dopiero coś; transport, catering, noclegi, atrakcje... Potem przyszło odejście bliskich, nieuchronne i bolesne. Elwirze życie wysoko bodźcowane przestało zupełnie smakować. Poczuła że nie czuje już tak jak dawniej. Nie zbuntowała się przeciwko spokojowi, zaczęła go smakować, przyjęła go do siebie. Teraz Elwira nie pędzi, smakuje każdą godzinę. Jej uważność wyraźnie widać w zdjęciach wyjątkowych.
Posłuchaj rozmowy z Elwirą Kruszelnicką:

Więcej zdjęć Elwiry na jej profilu w facebooku:fejs 
 

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Blogi RG | Dziennikarze
Wodzimierz Raszkiewicz
Wraszenia.
Zapraszam na mojego bloga.
Wodzimierz Machnikowski
Na fali.
Zapraszam na mojego bloga.