Brak danych
    BLOGI | Radia Gdańsk

WRASZENIA. 
BLOG Włodka Raszkiewicza

blog_wlodek_raszkiewicz1
Nie jestem typowym radiowcem, wolę słuchać niż mówić. A teraz postanowiłem pisać... 


Dziennikarz zbeczany...
czwartek, 24 maja 2012 21:53

karol     Stoję na radiowym podwórku pod platanem. - Ale nagrałeś zajawkę. Prawie się nie rozryczałam prowadząc program – mówi Magda Szpiner wychodząc z rozgłośni. - Żebyś ty wiedziała Szpinerko jakie ja dziś miałem ściśnięte ze wzruszenia gardło. Łzawy dzień starego konia dopadł gdy nagrywał prostą historię o miłości.
      Pół roku temu MOPS w Sopocie poprosił dziennikarzy o pomoc w znalezieniu rodziny zastępczej dla 6-cio letniego Karola. Dziecko z zespołem FAZ zostało zostawione przez matkę alkoholiczkę w szpitalu zaraz po urodzeniu. Musiało być karmione dojelitowo i w czasie wkładania plastikowej rurki pękł przełyk. Sondy nie można było usunąć przez 4-y lata.
         Karol rósł z rurką, która nie pozwalała na mówienie. Wychowywał się w zawodowej rodzinie zastępczej prowadzonej przez Grażynę Krawiec. Właściwie dzięki jej ogromnemu poświęceniu i pukaniu do wszystkich możliwych gabinetów lekarskich udało się w końcu nieszczęsną rurkę usunąć. Karol stracił jednak najlepszy czas na adopcję. Rodzice w większości wybierają dzieci w wieku niemowlęcym. Niewiele mówiący sześcioletni chłopak właściwie był bez szans.
    MOPS zdecydował się na dość ryzykowny krok, opowiedzenie historii Karola w mediach. W końcu adopcja to materia bardzo delikatna i intymna. Liczyli właściwie na cud i cud się zdarzył. Młode małżeństwo z Leszna dowiedziało się o Karolu. On posłuchał krótkiej informacji telewizyjnej pracując przy komputerze. Telewizor brzęczał w tle. Ona dowiedziała się też z telewizji krzątając się po domu. Za jakiś czas, gdy jechali razem samochodem do Poznania, słowo do słowa zgadali się, że poruszyła ich ta sama historia. Więcej, zmówili się, że historię Karola warto wpisać w swoje życie.
     Dziś odbyło się uroczyste pożegnanie Karola w szkole, akcja zakończyła happy endem, a dziennikarze poryczani jak bobry zadawali pytania rodzicom adopcyjnym, pracownikom MOPSU i sobie, jakby znaleźli się nagle na innej nowej planecie – Jak to możliwe, że istnieją jeszcze wyspy miłości bezwarunkowej?

Posłuchaj audycji o Karolu:
 

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Blogi RG | Dziennikarze
Wodzimierz Raszkiewicz
Wraszenia.
Zapraszam na mojego bloga.
Wodzimierz Machnikowski
Na fali.
Zapraszam na mojego bloga.