Brak danych
    BLOGI | Radia Gdańsk

WRASZENIA. 
BLOG Włodka Raszkiewicza

blog_wlodek_raszkiewicz1
Nie jestem typowym radiowcem, wolę słuchać niż mówić. A teraz postanowiłem pisać... 


Aleksander Masłowski - przewodnik po dawnej zimie...
czwartek, 21 lutego 2013 22:16
Aleksander_Masowski      Wyobraź sobie drogi czytelniku, że nagle ten post Ci znika. Ekran staje się pusty. Sprawdzasz, o cholibka, nie ma netu. Nie wiadomo co się stało, nie ma i już. No, trudno myślisz moe wróci. Sięgasz po pilota TV. Kurdusz co jest w telwizji też nie ma żadnego programu. Na wszystkich kanałach śnieżenie. Diabli by wzięli. Szukasz komórki, chcesz zadzwonić do znajomych. Kurde, telefon też nie działa. Trochę wytrącony równowagi próbujesz włączyć radio. Tylko że radio również milczy. Co się dzieje? Zanim zdążysz na dobre się zdziwić gaśnie prąd.....
   Aleksander_Masowski_1  Co to oznacza. Koniec świata. Apokalipsa, a w najlepszym wypadku wojna. Ale nie ma końca świata. Życie toczy się dalej tylko bez współczesnych mediów-zabawiaczy.
      Tak można sobie wyobrazić życie w dawnym Gdańsku. Co robiono w czasie gdy my oglądamy TV, surfujemy po sieci, rozmawiamy ze znajomymi prez komórkę, wybieramy się do kina?
      Dziś w „Herbacie" rozmowa z przewodnikiem Aleksandrem Masłowskim. Opowieść o dawnych czasach i dawnych zimach. W sumie to nie tak odległych, bo przecież gdy się urodziłem nie było netu, komórek a w TV jedyna dobranockowa kreskówka dla dzieci miała tylko 10 minut.

Posłuchaj rozmowy z Aleksandrem Masłowskim:PS Zdjęcia zamieściłem dzięki uprzejmości A.Masłowskiego. Mój rozmówca jest znany z kultowych już wycieczek iBedekerowych po dawnym Gdańsku, zwykle opowiada w przebraniu z epoki. 
 

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Blogi RG | Dziennikarze
Wodzimierz Machnikowski
Na fali.
Zapraszam na mojego bloga.
Wodzimierz Raszkiewicz
Wraszenia.
Zapraszam na mojego bloga.