Autopilot - sms dla kierowców 603 06 06 06 »
Widzisz wypadek, dzwoń lub napisz sms 603 06 06 06. Uprzedź innych. »
Autopilot Radia Gdańsk, najlepszy nawigator. Podróż z nami to przyjemność. »
Kto słucha Radia Gdańsk, nie stoi w korkach. Dzwoń lub napisz sms 603 06 06 06 »
603 06 06 06 Powiedz nam o korku, my przekażemy to innym kierowcom. »
Podróżuj bezpiecznie. Z Radiem Gdańsk nie ma problemów na drodze. »
Włącz Autopilota, daj się poprowadzić. Sms 603 06 06 06. »
603 06 06 06 - Autopilot Radia Gdańsk - Z nami zawsze dotrzesz do celu. »
Brak danych
    BLOGI | Radia Gdańsk

WRASZENIA. 
BLOG Włodka Raszkiewicza

blog_wlodek_raszkiewicz1
Nie jestem typowym radiowcem, wolę słuchać niż mówić. A teraz postanowiłem pisać... 


Marek Seweryński - Argentyna w Afryce...
czwartek, 14 marca 2013 01:00
Marek_Sewerynski        Dzisiaj wybór nowego papieża zdominował media i rozmowy. Jaki będzie ten Franciszek? Z jednej strony wierni z szacunkiem odnoszą się do Benedykta, z drugiej słychać ogromną nadzieję na zmianę i odnowę w Kościele. Pierwsze wrażenie jest bardzo krzepiące, Franciszek to powrót do Kościoła miłości, skromności i wyrozumiałego ciepła. Mniej instytucji, więcej duchowości. Bardzo bym chciał żeby tak było.
        W Polsce kościoły się wyludniają, specjalnie nie słychać niepokoju z tego powodu wśród duchowieństwa. Chociaż nie jestem specjalnie religijny, mnie to zjawisko ogromnie niepokoi i zasmuca. Duchowa baza jest niezbędna dla kondycji człowieka. Mam nadzieję, że przykład Franciszka zatrzyma proces laicyzacji i marszu w stronę konsumowania materii.
     nowy_papiez       Właśnie z wyborem papieża pojawiło się zamieszanie. Jak zresztą zawsze w takich chwilach gdy jakaś wiadomość, wydarzenie spada trochę jak grom z jasnego nieba.Każdy koniecznie chce zdobyć specjalistów, rozmówców, komentatorów tego wydarzenia. Już godzinę po ukazaniu się białego dymu dzwoni do mnie Beata Szewczyk i pyta czy znam jakiegoś Argentyńczyka, a jeśli nie to kogoś kto zna Argentynę? Wszyscy chcą poznać ojczyznę nowego papieża. Kurdeusz papaj.... Osób które były w Argentynie znam sporo, ale bardziej przy okazji podróży do kilku krajów Ameryki Południowej. Znam kogoś w Peru, znam w Wenezueli, ale to tak jakby zaprosić do rozmowy o Polsce Białorusina.... I nagle Eureka...
 sewerynski_kilima         Przecież ja sam pół godziny wcześnie dzwoniłem do Marka Seweryńskiegi i zaprosiłem go do rozmowy o wyprawie do Afryki. Marek Seweryński to znawca tanga argentyńskiego, był w Argentynie i może zna jakieś osoby które przybliżą na naszej antenie ten kraj.
       Kilka telefonów i ustalamy że w końcu Marek przyjdzie do studia na rozmowę o Argentynie a potem pogadamy o wyprawie na Kilimandżaro. I tak to dziś Marek, doskonały i inteligentny rozmówca stał się małą gwiazdą medialną, ale z nim to można w nieskończoność.....

Posłuchaj rozmowy z M.Seweryńskim o Kilimandżaro:
 

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Blogi RG | Dziennikarze
Włodzimierz Machnikowski
Na fali.
Zapraszam na mojego bloga.
Włodzimierz Raszkiewicz
Wraszenia.
Zapraszam na mojego bloga.