Brak danych
    BLOGI | Radia Gdańsk

WRASZENIA. 
BLOG Włodka Raszkiewicza

blog_wlodek_raszkiewicz1
Nie jestem typowym radiowcem, wolę słuchać niż mówić. A teraz postanowiłem pisać... 


Piotr Cieszewski - podróż poślubna na Everest...
czwartek, 28 marca 2013 01:00
Piotr_Cieszewski     To była zupełnie zwariowana akcja. Wczoraj późnym południem dorywa mnie Kasia z reklamy i pyta czy mogę porozmawiać z chłopakiem który idzie na Everest. No mogę tylko kiedy i gdzie? Dokładnie nie wiadomo bo dosłownie przed chwilą urodziła się sprawa. Mieszkaniec Trójmiasta jedzie zdobywać najwyższą górę świata w 60 rocznicę pierwszgo wejścia. Radia Gdańsk nie może przy tym zabraknąć. Daje mi numer telefonu żebym się umówił bezpośrednio. Dzwonię i jak się okazuje wywiad jest możliwy następnego dnia rano, bo już o 11.00 Piotr jedzie do Warszawy i wylatuje do Nepalu. No dobra, przestawiam zaplanowane zajęcia żeby spotkać się z himalaistą. Tylko kim jest ten Piotr?
        Nigdy nie słyszałem jego nazwiska. Wieczorem staram się „wyguglować" jegomościa i nic. Trudno, będę rozmawiał w ciemno. Następnego dnia rano spotykam przed wejściem do rozgłośni przyjaźnie uśmiechającego się Piotra ubranego w turystyczną czerwoną kurtkę. - Nie ty pierwszy nie mogłeś mnie odszukać, rozbrajająco uspokaja mnie na początku. Na pewno wpisałeś Ciszewski, a ja jestem Piotr Cieszewski od cieszenia się:)
        cieszewski_na_lotniskuPiotr Cieszewski zatem, kiedyś mieszkaniec Trójmiasta i absolwent Uniwersytetu Gdańskiego, teraz mieszkaniec Warszawy, opowiada mi o swojej ogromniej fascynacji górami, ideą wejścia na szczyt Everestu dla uhonorowania jego pierwszych zdobywców. Robi to z ogromną pasją i swadą. Historia w jego słowach staje się bliska i plastyczna. Czuje się energię i ogromny talent. Koniecznie posłuchajcie wywiadu z Piotrem w którym ja zamieniam się w całkowice zanurzonego w opowieści słuchacza. piotr_szlachetna_paczka
      Niemniej fascynująco Piotr opowiada o akcji „Szlachetna Paczka". Naprawdę jest to ważna dla niego rzecz. Stara się promować tę ideę w każdy możliwy sposób. Na Everest z Piotrem ma trafić flaga „Szlachetnej Paczki". Idzie z nim też druga flaga ze zdjęciami blisko dwóch tysięcy internautów. Tak symbolicznie osoby uczestniczące w akcji na Facebooku „Everest 60 lat" znajdą się na najwyższym szczycie.
        Dalsza część opowieści jest już zupełnym zaskoczeniem. Wyprawa to jednocześnie podróż poślubna Piotra i Eweliny. Tak, wczoraj wzięli ślub:) Planowali później ale w ostatniej chwili postanowili, że to będzie najlepsza podróż poślubna. Ewelina też się wspina i kocha góry. Z Piotrem nie wejdzie na Everest, ale w ramach aklimatyzacji razem zdobędą jakiś sześciotysięcznik. piotr_i_ewelina
      No, zupełnie nieprawdopodobni ludzie. Ja to mam szczęście do spotkań z energetyzującymi postaciami. Na zakończenie rozmowy Piotr zabiera też drobną flagę Radia Gdańsk, którą postara się również wnieść na Everest. Co prawda mieszka w Warszawie, ale to symbol jak bliskie jest mu Pomorze. Piotrze i Ewelino życzę osiągnięcia szczytu na nowej drodze życia:) Trzymam kciuki, kibicuję i będę z Wami w kontakcie.

Posłuchaj rozmowy z Piotrem Cieszewskim:Odwiedź stronę everest60lat.pl i sprawdź co słychać u Piotra i Eweliny. 


 

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Blogi RG | Dziennikarze
Wodzimierz Raszkiewicz
Wraszenia.
Zapraszam na mojego bloga.
Wodzimierz Machnikowski
Na fali.
Zapraszam na mojego bloga.