Autopilot - sms dla kierowców 603 06 06 06 »
Widzisz wypadek, dzwoń lub napisz sms 603 06 06 06. Uprzedź innych. »
Autopilot Radia Gdańsk, najlepszy nawigator. Podróż z nami to przyjemność. »
Kto słucha Radia Gdańsk, nie stoi w korkach. Dzwoń lub napisz sms 603 06 06 06 »
603 06 06 06 Powiedz nam o korku, my przekażemy to innym kierowcom. »
Podróżuj bezpiecznie. Z Radiem Gdańsk nie ma problemów na drodze. »
Włącz Autopilota, daj się poprowadzić. Sms 603 06 06 06. »
603 06 06 06 - Autopilot Radia Gdańsk - Z nami zawsze dotrzesz do celu. »
Brak danych
    BLOGI | Radia Gdańsk

WRASZENIA. 
BLOG Włodka Raszkiewicza

blog_wlodek_raszkiewicz1
Nie jestem typowym radiowcem, wolę słuchać niż mówić. A teraz postanowiłem pisać... 


Polska zadaje szyku.....
środa, 24 kwietnia 2013 20:42
Polska_zadaje_szyku     Dziś o projekcie Muzeum Emigracji w Gdyni POLSKA ZADAJE SZYKU. Bardzo mi się podoba, jest świeży i kreatywny. Potrafi pobudzić wyobraźnię i najprościej rzecz ujmując ponieść. Oto jak o nim napisali organizatorzy: 
     "Projekt zaprezentuje wybitnych polskich emigrantów, którzy w latach 20. i 30. XX wieku zdobyli uznanie i rozpoczęli międzynarodową karierę w dziedzinie filmu, sztuk wizualnych, projektowania, mody i muzyki. Są wśród nich zarówno osobistości dobrze znane, jak i takie, które warto przypomnieć szerszej publiczności. W tym roku prócz wyjątkowych atrakcji na placu Grunwaldzkim, będziemy mieli szczególną okazję zaprosić wszystkich uczestników do zamkniętego na co dzień budynku Banku Polskiego – prawdziwej perły gdyńskiej architektury.
      POLSKA ZADAJE SZYKU! to spotkanie z gwiazdą kina niemego – Polą Negri, „królem tenorów" – Janem Kiepurą, znakomitą artystką sztuk wizualnych i projektantką – Sarą Lipską oraz wielkim kreatorem i stylistą fryzur – Antonim Cierplikowskim. To doborowe towarzystwo zaprezentujemy poprzez ciekawe wykłady i prezentacje, warsztaty artystyczne i edukacyjne, pokazy filmowe i akcje miejskie.
        Główną atrakcją programu będzie plenerowy pokaz filmu niemego „Mania. Historia pracownicy fabryki papierosów", który po wielu latach został odnaleziony i przywrócony do świetności przez Filmotekę Narodową. Niewątpliwym atutem pokazu jest jedna z pierwszych ról Poli Negri oraz muzyka skomponowana przez maestro Jerzego Maksymiuka i wykonana w Gdyni na żywo przez Wrocławską Orkiestrę Kameralną Leopoldinum pod dyrekcją kompozytora."
W Gdyni 2 Maja sporo wydarzeń od gry miejskiej, poprzez wykłady aż po koncert. Więcej informacji i program na www.muzeumemigracji.pl 

Posłuchaj audycji o projekcie POLSKA ZADAJE SZYKU: 
 

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Blogi RG | Dziennikarze
Włodzimierz Machnikowski
Na fali.
Zapraszam na mojego bloga.
Włodzimierz Raszkiewicz
Wraszenia.
Zapraszam na mojego bloga.