Brak danych
    RADIO GDAŃSK | Polecamy
Nasza Magda ma najlepszy głos, ale usłyszymy IVONĘ
sobota, 03 marca 2012 10:10

galon_tramwaj

Prezenterka Radia Gdańsk Magda Szpiner bezkonkurencyjna w naszej internetowej sondzie, w której wybieraliśmy najlepszy głos, który mógłby zapowiadać przystanki komunikacji miejskiej. Jednak już wiadomo, że to nie głos Magdy będzie słychać w pojazdach komunikacji. Wśród słuchaczy, którzy wzięli udział w zabawie, głos naszej prezenterki poparło 52% osób.

Drugie miejsce zajął aktor Mirosław Baka - ponad 27% głosów, trzecie - syntezator mowy IVONA i to właśnie on, jak tłumaczy Hubert Kołodziejski z Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej, ma rozbrzmiewać w pomorskich autobusach, trolejbusach i tramwajach.

Zobacz wyniki sondy:

sonda_fota1

 

Zdecydowały przede wszystkim względy ekonomiczne. W przypadku głosu konkretnej osoby dogrywanie nazw nowych przystanków byłoby dużo trudniejsze, argumentuje Hubert Kołodziejski.

Komunikaty i zapowiedzi głosowe przystanków mają pojawić się w pojazdach komunikacji miejskiej na Pomorzu już za kilka tygodni.

***

Aktualizacja 2.03.2012 g. 20:00

Kto powienien zapowiadać w pojazdach komunikacji miejskiej nazwy kolejnych przystanków, o to pytaliśmy dziś pasażerów z Trójmiasta i Wejherowa. W roli lektora zgodzili się dla nas wystąpić aktor Mirosław Baka, dziennikarz telewizyjny Janusz Trus, znany lektor Wojciech Dziwulski i prowadząca nasz poranny program Magda Szpiner. A może przystanki powinien zapowiadać automat?

 

Posłuchajcie próbek głosów lektorów. Który podoba się wam najbardziej?

bakaMirosław Baka
dziwulskiWojciech Dziwulski
megaphoneSyntezator mowy IVONA


Zapowiedzi głosowe mają się pojawić w komunikacji miejskiej na Pomorzu już za kilka tygodni.

Akcję poszukiwania najlepszego głosu prowadziliśmy wspólnie z Gazetą Wyborczą Trójmiasto.

(rg,Joanna Matuszewska)
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Blogi RG | Dziennikarze
Wodzimierz Raszkiewicz
Wraszenia.
Zapraszam na mojego bloga.
Wodzimierz Machnikowski
Na fali.
Zapraszam na mojego bloga.