Autopilot - sms dla kierowców 603 06 06 06 »
Widzisz wypadek, dzwoń lub napisz sms 603 06 06 06. Uprzedź innych. »
Autopilot Radia Gdańsk, najlepszy nawigator. Podróż z nami to przyjemność. »
Kto słucha Radia Gdańsk, nie stoi w korkach. Dzwoń lub napisz sms 603 06 06 06 »
603 06 06 06 Powiedz nam o korku, my przekażemy to innym kierowcom. »
Podróżuj bezpiecznie. Z Radiem Gdańsk nie ma problemów na drodze. »
Włącz Autopilota, daj się poprowadzić. Sms 603 06 06 06. »
603 06 06 06 - Autopilot Radia Gdańsk - Z nami zawsze dotrzesz do celu. »
Brak danych
    RADIO GDAŃSK | Magazyn ekologiczny
podcasty_rk_michajlow
eko_fundusz_logotyp
Audycja, w której dostrzegamy potrzeby natury. Opowiadamy o przyrodzie i ekologii w sposób łatwy, lekki i przyjemny. Program powstaje przy współpracy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.


Magazyn ekologiczny w Radiu Gdańsk w soboty o 12:30. Raki w szkole, bocinany w internecie...
sobota, 20 kwietnia 2013 13:58
gniew_raki      Eko-Centrum Heliantus z Gniewa z początkiem wiosny rozpoczęło drugą serię warsztatów o rakach skierowaną do uczniów szkół z terenu woj. Pomorskiego, a dofinansowanych ze środków WFOSiGW w Gdańsku.  Dzieci na przykładzie raka szlachetnego mogą poznać efekty nierozważnej działalności człowieka. Gatunek ten jeszcze 200 lat temu pospolity w całym kraju dziś jest zagrożony wyginięciem i bez pomocy człowieka w przeciągu najbliższych kilkunastu lat możemy go utracić z krajowej fauny. Heliantus umieścił też kamerę internetową na bocianim gnieździe w Gniewie. Przez internet można oglądać na żywo jak wygląda życie bocianiej rodziny. O tym więcej w rozmowie Włodzimierza Raszkiewicza rozmawia z Łukaszem Ogonowskim. /fot. Helianthus/

Posłuchaj rozmowy z Łukaszem Ogonowskim:
 
Znalazłeś dzikie zwierzę? Szukasz pomocy?
sobota, 13 kwietnia 2013 15:12

ostoja_1      Co zrobić gdy znajdziemy dzikie zwierzę potrzebujące pomocy? Działa już Pomorski Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Ptaków i Drobnych Ssaków "Ostaoja". Ośrodek przyjmuje dzikie ptaki i drobne ssaki - jeże i wiewiórki, które potrzebują pomocy człowieka by móc wrócić do środowiska naturalnego i samodzielnie żyć. "Ostoja" znajduje się w Pomieczynie koło Przodkowa. Szczegóły na ich stronie http://www.porp-ostoja.pl/

Posłuchaj rozmowy o pomocy chorym dzikim zwierzętom:
 
Bociany unikają siłowni wiatrowych....
sobota, 06 kwietnia 2013 00:00
Nikola_Leoczyk_-_ExploryWiatrak to ekologiczne źródło czystej energii. Co powiecie jednak na to, że bociany wyprowadzają się z miejsc w których są zlokalizowane siłownie wiatrowe! Krety również opuszczają miejsca wokół wiatraków. Badała to Nikola Leończyk - licealistka, uczestniczka Konkursu Młodych Naukowców E(x)plory, który odbywał się w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym w Gdyni. Dylemat - co jest, a co nie jest ekologiczne?

Posłuchaj rozmowy Włodka Raszkiewicza z Nikolą Leończyk o wpływie siłowni wiatrowych na świat zwierząt:
 
Nie zaniedbywać nauki o pięknie...
sobota, 30 marca 2013 01:00

sitz   W Magazynie Ekologicznym kolejna rozmowa z osobą związaną z projektem ekometropolia.pl 
   Izabela Sitz to fotograf i plasyk zaniepokojona jakością naszej przestrzeni publicznej. Powinniśmy mieszkać w ogrodzie, wybieramy mieszkanie na śmietniku. Zieleń jest rugowana z przestrzeni wspólnej, to błąd który zemści się na naszym samopoczuciu. Warto być eko nawet z powodów egoistycznych.

Posłuchaj audycji z Izabelą Sitz:
 
Porządne Pomorze....
sobota, 23 marca 2013 01:00
porzadnepomorze    Mieszkaniec Pomorza wytwarza rocznie ok. 350 kg odpadów. Zaledwie 7% z nich jest odzyskiwana i trafia do recyklingu. W/g założeń UE w najbliższych latach powinniśmy powtórnie wykorzystywać 50% tego co teraz wyrzucamy. Ruszyła wielka kampania Porządne Pomorze. Główny cel to podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców Województwa Pomorskiego w zakresie gospodarki odpadami, minimalizacji powstawiania odpadów, segregacja i minimalizacja ilości odpadów wytwarzanych u źródła. Koordynatorem kampanii jest Stowarzyszenie EkoInicjatywa z Kwidzyna. 

Posłuchaj audycji o Porządnym Pomorzu:
 
Więcej …
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 16
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Blogi RG | Dziennikarze
Włodzimierz Raszkiewicz
Wraszenia.
Zapraszam na mojego bloga.
Włodzimierz Machnikowski
Na fali.
Zapraszam na mojego bloga.