Brak danych
The Shipyard już dziś na żywo w Radiu Gdańsk
niedziela, 26 sierpnia 2012 17:23
the_shipyard_fotoJuż dziś w ramach cyklu "Metropolia Jest Okey w Radiu Gdańsk" wystąpi grupa The Shipyard. Zespół zagra u nas przedpremierowy koncert, który zapowiada wydanie debiutanckiej płyty. Krążek "We Will Sea" trafi do sprzedaży 31 sierpnia. The Shipyard to grupa, która powstała z inicjatywy Piotra Pawłowskiego, basisty, kompozytora i autora tekstów znanego z zimnofalowej formacji Made In Poland. Piotr w 2010 roku przeniósł się do Trójmiasta, nawiązując kontakty z tutejszymi muzykami - najpierw z Filipem Gałązką (Tymon & The Transistors, Brygada Kryzys, Izrael), a potem z Nelą Gzowską (Kobiety) i Rafałem Jurewiczem (Sound Of Pixies). Skład uzupełnił Michał Miegoń (Kiev Office, Karol Schwarz All Stars). Tym samym można mówić o nowej trójmiejskiej supergrupie, złożonej z muzyków, których dzielą pokolenia, ale łączy zarówno erudycja, jak i podobna wrażliwość na dźwięki. The Shipyard  to ściana potężnego brzmienia malowana zarówno z dozą melancholii i marzycielstwa (My Bloody Valentine czy Slowdive) ale i dekonstruowana z wściekłością Killing Joke.

The Shipyard w Studiu Koncertowym Radia Gdańsk im. Janusza Hajduna już dziś o 20:05. Występ będzie transmitowany na naszej antenie.

 Organizatorzy: Radio Gdańsk i Nadbałtyckie Centrum Kultury.
 
Partnerzy: Gazeta Wyborcza Trójmiasto, Trojmiasto.pl, Bliza - Kwartalnik Artystyczny, Gdyńska Szkoła Filmowa.

Do usłyszenia!
Kamil Wicik
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, ťeby go zobaczyć.  
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Blogi RG | Dziennikarze
Wodzimierz Machnikowski
Na fali.
Zapraszam na mojego bloga.
Wodzimierz Raszkiewicz
Wraszenia.
Zapraszam na mojego bloga.