Brak danych
Koncert Enchanted Hunters na żywo w Radiu Gdańsk
poniedziałek, 22 października 2012 15:00

Enchanted_huntersJuż najbliższą niedzielę dziewiąty koncert z cyklu "Metropolia Jest Okey w Radiu Gdańsk". Tym razem nie usłyszymy przesterowanych gitar.

Tym razem będzie spokojnie, lirycznie, nastrojowo, akustycznie. W Studiu Koncertowym Radia Gdańsk im. Janusza Hajduna wystąpi trójmiejska grupa Enchanted Hunters. Zespół założyła Małgorzata Penkalla. W jego składzie są także Magdalena Gajdzica i Patryk Zieliniewicz. W ich dokonaniach można dosłuchać się elementów dream-popu i dream-folku. Na pierwszy rzut oka dominuje w nich kobiecy pierwiastek: dziewczęcy głos liderki, delikatne tony fletu i cymbałków, rozmarzone jazzujące akordy. Nostalgiczną atmosferę utworów przełamują jednak akcenty psychodeliczne, czy nawiązania do amerykańskiego indie rocka z lat '90. Ważnym aspektem muzyki Enchanted Hunters są występy na żywo, ciepło przyjmowane przez publiczność zapraszaną do słuchania muzyki w nietypowych miejscach: wśród rzeźb kinetycznych w parku Sweliny, na brzegu leśnego jeziora nieopodal plaży, w szatni Teatru Dramatycznego. Interakcja z publicznością jest istotnym elementem ich występów, jednakże Enchanted Hunters pozostają projektem bardzo osobistym. Chwytliwym aranżacjom bliżej do sypialnianych projektów lo-fi, niż do masowych produkcji. Debiutancka płyta zespołu – „Peoria” ukazała się w maju 2012 roku nakładem Anteny Krzyku.

Spot reklamowy:
 

Enchanted Hunters w Studiu Koncertowym Radia Gdańsk im. Janusza Hajduna w niedzielę (28 października) o 20:05. Koncert będzie transmitowany w programie Młoda polska muzyka.

Organizatorzy: Radio Gdańsk i Nadbałtyckie Centrum Kultury.

Partnerzy: Gazeta Wyborcza Trójmiasto, Trojmiasto.pl, Bliza - Kwartalnik Artystyczny, Gdyńska Szkoła Filmowa.
 

Do usłyszenia i zobaczenia!
Kamil Wicik
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, ťeby go zobaczyć.

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Blogi RG | Dziennikarze
Wodzimierz Raszkiewicz
Wraszenia.
Zapraszam na mojego bloga.
Wodzimierz Machnikowski
Na fali.
Zapraszam na mojego bloga.