Brak danych
drewnofromlas na żywo w Radiu Gdańsk już w tę niedzielę.
wtorek, 19 marca 2013 12:00

 

dfl_szycha_na_lodzie_1_kolorTrzynasty koncert z cyklu "Metropolia Jest Okey w Radiu Gdańsk". Tym razem u nas trójmiejski zespół drewnofromlas. Ekipa właśnie wydała debiutancką płytę pt. "tu wpisz tytuł".

Na albumie znalazło się 12 utworów. Styl drewnofromlas jest zupełnie unikatowy na polskiej scenie muzycznej. Zespół wyróżnia bezkompromisowe podejście do tworzenia muzyki oraz do jej wydawania. Prace nad płytą "tu wpisz tytuł" rozpoczęły się w 2010 roku, a muzycy tak opisują proces jej powstawania: "W stworzonym przez Milo studiu nagraliśmy ścieżki, które potem samodzielnie miksowaliśmy i produkowaliśmy, by ostateczny efekt pokrywał się z wizją każdego z nas.Zaakceptowane wersje miksów, po testowym przesłuchaniu w nie jednym samochodzie, wysłaliśmy do masteringu Marcinowi Cichemu (Plagaudiomastering/Skalpel). Rozmowy ze znajomymi muzykami, jadącymi na tym samym wózku skłoniły nas do decyzji o samodzielnym wydaniu płyty. Tu padł pomysł na akcję finansowania społecznościowego. Dzięki tej akcji wydawnictwo jest dostępne na CD, kasecie magnetofonowej oraz na winylu. Uwierzyliśmy w to, że zebranie środków na tłoczenie debiutu jest realne. Cała akcja udała się znakomicie, mimo że na co dzień nie zajmujemy się marketingiem. Ważną warstwą drewnafromlas są teksty Agi_Tre - osobiste, napisane jej charakterystycznym szyfrem, do którego każdy musi znaleźć klucz. Brzmienie zespołu, choć oparte na żywych elektro-akustycznych instrumentach nosi w sobie silny pierwiastek klubowy, a muzycy nie kryją swych fascynacji muzyką elektroniczną i kulturą basową. Charakterystyczne, że brzmienie zespołu jest przestrzenne, hipnotyczne, rytmiczne, melodyjne.

 

Zespół zagra w składzie:

 

Aga_Tre - wokal

Milo - gitara

Orz - bas

Jay - perkusja

Murss Lee - dub fx

Spot reklamowy:  
 

drewnofromlas w Studiu Koncertowym Radia Gdańsk im. Janusza Hajduna w niedzielę (24 marca) o 20:05.


Koncert będzie transmitowany w programie Młoda polska muzyka.

  

Organizatorzy: Radio Gdańsk i Nadbałtyckie Centrum Kultury.

 

Partnerzy: Gazeta Wyborcza Trójmiasto, Trojmiasto.pl, Alternator - Akademickie Centrum Kultury UG

Do usłyszenia i zobaczenia!
Kamil Wicik
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, ťeby go zobaczyć.  

 

 

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Blogi RG | Dziennikarze
Wodzimierz Raszkiewicz
Wraszenia.
Zapraszam na mojego bloga.
Wodzimierz Machnikowski
Na fali.
Zapraszam na mojego bloga.