Brak danych
Romantycy Lekkich Obyczajów LIVE w Radiu Gdańsk i coś ponadto
niedziela, 07 kwietnia 2013 15:34

Romantycy-Lekkich-ObyczajowimagesDziś w Młodej polskiej muzyce koncertowe spotkanie z Romantykami Lekkich Obyczajów. Grupa od początku swojego istnienia funkcjonuje jako akustyczny duet. W skład zespołu wchodzą Damian Lange i Adam Miller.

 Twórczość Romantyków można scharakteryzować jako połączenie folku, piosenki kabaretowej i melodramatycznego popu z bardzo dobrym tekstem. Nawiasem mówiąc od lat jestem fanem literackiej twórczości Damiana Lange, który pisze szczerze, mądrze, czasem ironicznie. I to teksty moim zdaniem są największą siłą tego projektu. Choć nie tylko. Bo przecież słowa podane przez Damiana w zgrabne kompozycje ubrał Adam Miller. A to daje nam po prostu bardzo dobre, wpadające w ucho, piosenki. Dziś Romantycy zagrają w większym składzie. Gościnnie pojawią się: klawiszowiec Kuba Staniak i perkusista Paweł Łach. Romantycy Lekkich Obyczajów będą dziś u nas promowali swoją debiutancką płytę "Lejdis & Dżentelmenels"

Tuż po emisji występu także coś specjalnego, internetowa premiera teledysku do piosenki „Być wolnym słowem”. Klip został nagrany w Studiu Koncertowym im. Janusza Hajduna w Radiu Gdańsk.

Spot reklamowy: 

W drugiej godzinie programu rozmowa z Romantykami Lekkich Obyczajów, z Damianem Lange i Adamem Millerem.
W audycji także rozmowa z Michałem Zarembą, wokalistą zespołu Majestic. Podsumujemy serię koncertów grupy, które wieńczyły obchody 9. urodzin trójmiejskiej załogi. 

Młoda polska muzyka tradycyjnie między 20.05 a 22.00.

Do usłyszenia!
Kamil Wicik  

 

 

 


 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Blogi RG | Dziennikarze
Wodzimierz Raszkiewicz
Wraszenia.
Zapraszam na mojego bloga.
Wodzimierz Machnikowski
Na fali.
Zapraszam na mojego bloga.