Autopilot - sms dla kierowców 603 06 06 06 »
Widzisz wypadek, dzwoń lub napisz sms 603 06 06 06. Uprzedź innych. »
Autopilot Radia Gdańsk, najlepszy nawigator. Podróż z nami to przyjemność. »
Kto słucha Radia Gdańsk, nie stoi w korkach. Dzwoń lub napisz sms 603 06 06 06 »
603 06 06 06 Powiedz nam o korku, my przekażemy to innym kierowcom. »
Podróżuj bezpiecznie. Z Radiem Gdańsk nie ma problemów na drodze. »
Włącz Autopilota, daj się poprowadzić. Sms 603 06 06 06. »
603 06 06 06 - Autopilot Radia Gdańsk - Z nami zawsze dotrzesz do celu. »
Brak danych
    RADIO GDAŃSK | PATRONATY             ARCHIWUM PATRONATÓW
Wolny Przedział

Cała Polska, od maja
thumb_wolny_przedziaNa coś dobrego nigdy nie jest za wcześnie i nigdy nie jest za późno”. Powyższa sentencja znakomicie wpisuje się w wydarzenie, jakim jest wydanie przez zespół Wolny Przedział debiutanckiej płyty „Śpiew to życie”. Płyta zawiera dwanaście nastrojowych i melodyjnych piosenek, które w swym brzmieniu i wyrazie często nawiązują do najlepszych wzorów piosenki literackiej. Wśród utworów Wolnego Przedziału są łatwo wpadające w ucho piosenki poetyckie, ballady, a także  fikuśne piosenki ze świata kabaretu. Na płycie „Śpiew to życie” ballada zręcznie przenika się z bossanovą i muzyką jazzową.  Piosenki Wolnego Przedziału malują świat wyszukanej delikatności i czułości, proponując słuchaczowi chwilę  na oddech, spokój i pomysł, jak złapać odrobinę dystansu do codzienności. Dobrze się tych piosenek słucha i dobrze się przy nich odpoczywa.

Zespół „Wolny Przedział” powstał w Gdyni w 2010 roku. Założył go Zbigniew Szukalski, który w  okresie swoich studiów, w latach siedemdziesiątych związany był z  kulturą studencką. Teraz, wychodząc z założenia, że „na coś dobrego nigdy nie jest za późno…”, Zbyszek Szukalski zaprosił do współpracy znakomitych, młodych i dobrze wykształconych gdyńskich muzyków.

W zespole śpiewają i uzupełniają się dwie wokalistki: Ania Judycka i Arleta Rusiecka-Kostrzewska.

Ania, którą wielu pamięta z programów telewizyjnych „Idol”, czy „Bitwa na głosy” wnosi do zespołu niezwykłą energię i humor.

Arleta, po  studiach śpiewu w Akademii Muzycznej w  Szczecinie, uczennica Ewy Bem i Janusza Szroma, dba w zespole nie tylko o jakość, ale też o poziom tego, czym zajmuje się zespół.

Prócz Zbyszka Szukalskiego, na gitarze gra także Wojciech Kopylec.

Wojtek, to jedyny w zespole stuprocentowy samouk, który zaraz po urodzeniu duszę zaprzedał gitarze akustycznej i dzięki temu odnajdziemy w utworach na płycie wiele pięknych gitarowych motywów.

Na kontrabasie gra, studiujący w Akademii Muzycznej w Gdańsku,  dobrze znany, nie tylko jazzowemu środowisku muzyków,  Jarek Stokowski.

Sesję nagraniową wspierali także inni muzycy, a wśród nich znakomity gitarzysta Robert Słucki, który przez wiele lat współpracował z legendarnym gitarzystą flamenco – Pedro Blanco  i wyjątkowo utalentowany gitarzysta jazzowy Marcin Wądołowski.

Na perkusji i instrumentach perkusyjnych grał zaprzyjaźniony z zespołem Marcin Jahr – wybitny muzyk jazzowy znany w Polsce i całej Europie.

Zbyszek Szukalski będąc duszą zespołu, jest także jego głównym kompozytorem. Piosenki Zbyszka najczęściej powstają do lirycznych tekstów poety i barda Waldemara Chylińskiego , którego utwory w swym w repertuarze mają także: Elżbieta Adamiak, Adriana Biedrzyńska, Grażyna Łobaszewska, Magda Umer, zespół Mr.ZOOB, Czerwony Tulipan i inni.

Mimo, że „Wolny Przedział” istnieje od niedawna, a w obecnym składzie zaledwie od kilku miesięcy, to odniósł już swój pierwszy, mały sukces, zdobywając główne laury na Festiwalu Piosenki Innej w Lubawie. Podpisał także trzyletni kontrakt z firmą producencką East Pictures S.A.

Debiutancki album „Śpiew to życie” ukaże się nakładem sopockiego wydawnictwa Soliton w maju 2012 roku. Debiut poprzedzi premiera teledysku „Gdynia nocą”.

Więcej o zespole na:

stronie Internetowej www.wolnyprzedział.com.pl.

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama