Autopilot - sms dla kierowców 603 06 06 06 »
Widzisz wypadek, dzwoń lub napisz sms 603 06 06 06. Uprzedź innych. »
Autopilot Radia Gdańsk, najlepszy nawigator. Podróż z nami to przyjemność. »
Kto słucha Radia Gdańsk, nie stoi w korkach. Dzwoń lub napisz sms 603 06 06 06 »
603 06 06 06 Powiedz nam o korku, my przekażemy to innym kierowcom. »
Podróżuj bezpiecznie. Z Radiem Gdańsk nie ma problemów na drodze. »
Włącz Autopilota, daj się poprowadzić. Sms 603 06 06 06. »
603 06 06 06 - Autopilot Radia Gdańsk - Z nami zawsze dotrzesz do celu. »
Brak danych
    RADIO GDAŃSK | PATRONATY             ARCHIWUM PATRONATÓW
OP-era Polska Akademia Dzieci Inauguracja
Sopot, 1 marca 2013

thumb_op-eraPolska Akademia Dzieci to pierwszy na skalę międzynarodową bezpłatny Uniwersytet prowadzony przez dzieci. Młodzi Naukowcy w wieku od 6 do 12 lat prowadzą swoje wykłady i przedstawiają własne badania naukowe. wykład Młodego Naukowca / Muzyka: Jaś Hofman „Perkusja moja pasja” wykład Dużego Naukowca / Muzyka: zajęcia muzyczno- rytmiczne pod kierunkiem wykładowcy Akademii Muzycznej w Gdańsku as. Katarzyny Kierzkowskiej (Młodzi Naukowcy/ Muzycy poznają egzotyczne instrumenty, dowiedzą się skąd pochodzą oraz będą mieli okazję współtworzyć prawdziwą orkiestrę). Inauguracja, piątek, 1 marca 2013, godz. 11-ta. Sala Koncertowa PFK, Opera Leśna w Sopocie. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc konieczna wcześniejsza rezerwacja, tel. 58/555-84-51

Opis wg autorki projektu dr Agaty Hofman:

Dzieci współtworzą nowy obraz nauki

Dzieci to najbardziej twórcze jednostki na świecie. Co roku rządy różnych krajów wydają miliardy euro na wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań w nauce, gospodarce, biznesie. Jednak w tym procesie całkowicie pomijane są te najbardziej twórcze znane nam stworzenia. Pomimo rozwoju edutainment w Polsce i na świecie, proponuje się dzieciom coraz więcej (niestety w większości płatnych) zajęć poza szkolnych i poza przedszkolnych rozwijających ich twórczość w sposób starannie zaplanowany przez osoby dorosłe. Wytyczamy więc dzieciakom ramy, w które mają się wpisać.

Projekt PAD to pierwszy na skalę międzynarodową uniwersytet dzieci prowadzony przez dzieci, gdzie Młodzi Naukowcy z całkowitą swobodą wybierają obszar swoich zainteresowań badawczych. Nasi wykładowcy w wieku od 6 do 12 lat prowadzą badania na temat lewitacji magnetycznej, brakujących ogniw ewolucji kręgowców lub psów, kotów i patyczaków. To oni autonomicznie decydują o tym, czym chcą się zając a my, dorośli, jedynie pomagamy im od strony technicznej i wskazujemy wiarygodne źródła naukowe.

Opieramy się na założeniu otwierania drzwi uczelni wyższych dla dzieci niezależnie od ich pozycji społecznej czy wyników w nauce. Chcemy też dać im możliwość prowadzenia własnych wykładów wspólnie z naukowcami z różnych uczelni w Polsce.

Marzeniem założycieli Polskiej Akademii Dzieci jest to, aby w ciągu 10 lat Polska stała się pierwszym na świecie krajem, gdzie każde dziecko będzie mogło uczestniczyć w bezpłatnych wykładach na uczelniach wyższych oraz (jeśli tylko dzieci będą chciały) Młodzi Naukowcy w wieku od 6 do 12 roku życia będą mogli poprowadzić swój własny wykład.

Założenia programowe

Głównym założeniem projektu „Polska Akademia Dzieci” jest rozbudzenie umiłowania wiedzy, poszukiwania odpowiedzi oraz zadawania pytań. Słuchacze nie są w jakikolwiek sposób oceniani, a jedynie zachęcani do wspólnych poszukiwań i eksperymentów, zarówno fizycznych jak też myślowych. Młodzi studenci będą korzystali z narzędzi technologii informacyjnej, zarówno przygotowując własne wykłady jak też uczestnicząc w oferowanych zajęciach i programach naukowych on-line.

Cele projektu

Założenia programowe projektu PAD to m.in. kształtowanie innowacyjnych postaw, przygotowanie do samoedukacji, kreowanie postaw przyjmowania odpowiedzialności za przyszłość, wprowadzenie elementów interkulturowości oraz rozwijanie indywidualnych predyspozycji uczniów w świetle teorii inteligenci wielorakich Howarda Gardnera. W projekcie PAD zakłada się promowanie cywilizacji opartej na wiedzy, aktualizowanie danych oraz kreowanie i promowanie postaw twórczych.

Na bezpłatny wykład w Sali Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot zaprasza Bałtycka Agencja Artystyczna BART, Miasto Sopot oraz Polska Akademia Dzieci.

 

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o wcześniejszą rezerwację, tel. 58/555-84-51

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Sopot.

Więcej informacji na stronie www.operalesna.sopot.pl

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama