Brak danych
    RADIO GDAŃSK | PATRONATY             ARCHIWUM PATRONATÓW
Maciej Balcar koncert
Gdynia, 21 lutego 2013

thumb_balcar20 listopada ukazał się trzeci solowy album Maćka Balcara zatytułowany ,,Live Trax 12". Dwupłytowe wydawnictwo zawiera zapis gliwickiego koncertu z trasy "Ogień i Woda Acoustic Tour 2012". Na krążkach znalazło się 18 akustycznych utworów, które pochodzą z wcześniejszych studyjnych płyt artysty: ,,Czarno" oraz ,,Ogień i Woda". Niespodzianką są również covery ulubionych muzyków Maćka, między innymi Beth Hart czy Dave Matthews Band. Zarejestrowany materiał ukazuje niesamowitą i energetyzującą atmosferę, która panuje podczas występów Maćka. W nagraniu nowej płyty Maćkowi towarzyszył zespół NIE-BO, skład którego na potrzeby trasy, oprócz Roberta Lubery, Piotra Wojtanowskiego i Krzysztofa Krupy został poszerzony o dodatkową gitarę w osobie Macieja Mąki. Klub Pokład  w Gdyni,  21 lutego  2013 r., godz. 19:00.

O Artyście:

Autor tekstów, muzyk, kompozytor, aktor teatralny i filmowy. Ma na koncie dwie solowe płyty: "CZARNO", która ukazała się w roku 1998 oraz "Ogień i Woda" z roku 2010. Współpracował z zespołami VICKY VICTIM (metal) i Blues Forever z którym nagrał w 1995 materiał na płytę oraz występował na licznych festiwalach bluesowych w Polsce. Od wielu lat przyjaźni się i współpracuje z zespołem HARLEM, z którym w 2000 roku nagrał jako gościnny wokalista 5 utwórów na płycie "Amulet" i nakręcił dwa teledyski (Wierzę w Siebie, Biegnę) promujące tę płytę.

W roku 1996 zagrał epizod w filmie historycznym, polsko-francuskiej produkcji "Marion du Faouet". W 1999 roku reżyser Roland Rowiński powierzył mu rolę w spektaklu Teatru Telewizji pt. „Gorący Oddech Pustyni“ wg Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. W tym samym roku nagrał kolędy na płycie, którą wymyślił i realizował Jerzy Grunwald. Teledyski do kolęd kręcone były w Izraelu dla II programu TVP. Już rok później (2000) zaproszony został przez Teatr Rozrywki w Chorzowie do roli Jesusa w słynnej rock-operze "Jesus Christ Superstar", która okazała się ogromnym sukcesem i jest grana do dziś przy pełnych widowniach. W 2002 użyczył głosu "Mustangowi z Dzikiej Doliny"(Dreamworks), gdzie wcielił się w rolę zarówno narratora historii (org. Matt Damon), jak i wykonawcy poskojęzycznych wersji piosenek do filmu (autorstwa Briana Adamsa). W 2005 zagrał postać Indianera w filmie Jana Kidawy-Błońskiego "Skazany na Bluesa".

Występował na licznych imprezach i festiwalach, m.in. na 50-leciu Łódzkiej Szkoły Filmowej (1998, ze Zbigniewem Nahornym), w 1999 i 2008 na Jazzie nad Odrą, w 1998 I 2000 na festiwalu w Opolu w konkursie premier, wykonywał tam również w koncercie galowym utwór Czesława Niemena "Pod Papugami" z którym ponownie wystąpił na Wiktorach 99.

Wokalista roku 2004 wg czytelników "Twojego Bluesa". Od 2001 roku jest wokalistą grupy DŻEM.

Bilety w cenie 40/50 pln do nabycia w Tawernie w Gdyni, salonie muzycznym PULS w centrum Gemini oraz na stronach www.eventim.pl, www.ticketpro.pl

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama