Autopilot - sms dla kierowców 603 06 06 06 »
Widzisz wypadek, dzwoń lub napisz sms 603 06 06 06. Uprzedź innych. »
Autopilot Radia Gdańsk, najlepszy nawigator. Podróż z nami to przyjemność. »
Kto słucha Radia Gdańsk, nie stoi w korkach. Dzwoń lub napisz sms 603 06 06 06 »
603 06 06 06 Powiedz nam o korku, my przekażemy to innym kierowcom. »
Podróżuj bezpiecznie. Z Radiem Gdańsk nie ma problemów na drodze. »
Włącz Autopilota, daj się poprowadzić. Sms 603 06 06 06. »
603 06 06 06 - Autopilot Radia Gdańsk - Z nami zawsze dotrzesz do celu. »
Brak danych
    RADIO GDAŃSK | PATRONATY             ARCHIWUM PATRONATÓW
Plateau koncert Projekt Grechuta
Gdynia, 7 marca 2013

thumb_projekt_grZespół PLATEAU oraz goście Tomasz TITUS Pukacki, Adam Nowak, Martyna Jakubowicz. "Projekt Grechuta" to czwarta płyta zespołu PLATEAU, na której znalazło się 10 utworów niezapomnianego Marka Grechuty, wyprodukowanych przez Wojciecha Waglewskiego i przedstawionych w nowych, bardzo odważnych aranżacjach. Gościnnie na płycie, oprócz Wojciecha Waglewskiego, pojawili się tak znakomici goście, jak: Martyna Jakubowicz, jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia, Sonia Bohosiewicz oraz Jacek "Budyń" Szymkiewicz z zespołu Pogodno. Muzycznie album wzbogacił jeden z muzyków z oryginalnego składu zespołu Anawa, Jacek Ostaszewski. Album miał premierę 21 marca 2011 roku. "Projekt Grechuta", klub Pokład w Gdyni, 7 marca 2013 r., godz.19:00.

Patronat honorowy na projektem objęła wdowa po Marku Grechucie, pani Danuta Grechuta.

Album "Projekt Grechuta" stanowi przekrój twórczości tego wielkiego artysty. Nie zabrakło klasyków, takich jak "Dni, których nie znamy", "Wiosna, ach to Ty", "Korowód", czy "Będziesz moją panią". Wszystkie piosenki, choć nagrane w dość zaskakujących wersjach, nie zostały pozbawione uroku i magii nadanych im przez mistrza Marka Grechutę. Album ukazał się w marcu 2011 roku i cały czas zbiera bardzo dobre recenzje (m.in. w "Newsweek-u" i "Gazecie Wyborczej"). Zaowocował również zaproszeniami na prestiżowe festiwale: XVII Przystanek Woodstock (sierpień 2011) czy Grechuta Festival Kraków 2011 (październik 2011) organizowany przez miasto Kraków i panią Danutę Grechutę.

 

W koncertowej odsłonie Projektu Grechuta bierze udział plejada wyjątkowych artystów: Marek Jackowski (m.in. Maanam, Anawa), Adam Nowak (Raz Dwa Trzy), Wojciech Waglewski, Lech Janerka, Martyna Jakubowicz, Renata Przemyk, Małgorzata Ostrowska, Anna Wyszkoni, Sonia Bohosiewicz, Krzysztof Kiljański, Piotr Cugowski, Marek Piekarczyk (TSA), Budyń (Pogodno) czy Titus z Acid Drinkers! Artyści zaśpiewali już piosenki Grechuty m.in. w tak prestiżowych miejscach, jak Teatr ROMA w Warszawie czy Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu.  W sierpniu 2011 roku "Projekt Grechuta" zabrzmiał  na Przystanku Woodstock, a koncert oglądało prawie pół miliona osób!

10 września zespół PLATEAU oraz ich goście (m.in. Renata Przemyk, Martyna Jakubowicz, Lech Janerka, Adam Nowak...) zagrali wyjątkowy koncert "Projekt Grechuta", który na żywo był transmitowany był przez TVP2 i otworzył jesienną ramówkę tej stacji.

 W październiku zespół został nominowany za album "Projekt Grechuta" do prestiżowej nagrody "Róże Gali 2011". W tym samym miesiącu, Telewizja Polska wyemitowała program "Szansa na sukces", w którym zdolni amatorzy śpiewali piosenki z płyty "Projekt Grechuta".

 Zespół PLATEAU został nominowany za album "Projekt Grechuta" do prestiżowej nagrody "Róże Gali 2011".

 W grudniu 2011 roku odbyła się dwutygodniowa trasa koncertowa zespołu i zaproszonych gości w USA i Kanadzie.

Dzięki niebanalnemu potraktowaniu twórczości Marka Grechuty przez zespół PLATEAU oraz wsparciu znakomitych gości, album i trasa koncertowa znalazły się w gronie najważniejszych wydarzeń muzycznych 2011 roku.

 Bilety w cenie 50/60 pln do nabycia w Tawernie przy klubie Pokład, salonie muzycznym PULS w centrum Gemini oraz na stronach www.ticketpro.pl oraz www.eventim.pl.

 

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama