Brak danych
    RADIO GDAŃSK | PATRONATY             ARCHIWUM PATRONATÓW
Jazz Travel - Ola Trzaska Sextet
Sopot, 19 lutego 2013

thumb_ola_trzaskaWokalistka, flecistka, kompozytorka zaprezentuje materiał ze swojej solowej płyty. Jazz Travel: Ola Trzaska Sextet, Klubie Versalka w Sopocie, 19 lutego 2013 (wtorek) 20.00. Trzaska muzyczną drogę rozpoczęła w wieku 8 lat grając na fortepianie, następnie na flecie poprzecznym, z którym nie rozstaje się aż do dziś. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Równolegle rozwijała swoją pasję śpiewając jazz, czego dowodem są wyróżnienia oraz warsztaty jazzowe, w których uczestniczyła od 16 roku życia. Wtedy po raz pierwszy spotkała wokalistkę Dorotę Miśkiewicz, 10 lat później została zaproszona do udziału w sesji nagraniowej płyty - CAMINHO (wytwórnia BMG). W latach 2008-2009 współpracowała z zespołem BISQUIT

(nagrywając krążek Inny Smak - wytwórnia KAYAX). Również w tym okresie pracowała jako menadżer polskiej damy jazzu; Urszuli Dudziak. Gwiazda zaprosiła ją do współpracy w charakterze chórku w roku 2009, dając tym samym zielone światło w dalszych działaniach na polu wokalnym. W roku 2012 ukończyła Studium Jazzowe im. Henryka Majewskiego w Warszawie (gdzie szlify zdobywała u wybitnego pianisty jazzowego Andrzeja Jagodzińskiego oraz znakomitej Izy Zając). Występowała na scenie Teatru Wielkiego biorąc udział w Międzynarodowym Festiwalu La Folle Journee w Warszawie w roku 2011.

Obecnie pracuje nad własną solową płytą w towarzystwie uznanych producentów i muzyków młodego pokolenia (aranżer - Michał Tomaszczyk). Do projektu jako gość specjalny zaproszony został amerykański trębacz Nathan WIlliams. Pozostali muzycy tworzący zespół to czołówka polskiej sceny (na co dzień tworzący formacje: Smolik, Kasia Kowalska, Jose Torres). W swoich utworach kładzie nacisk na bogatą aranżację. Głos traktuje instrumentalnie

- uważa, że to przez grę na flecie rozwinęła umiejętność stosowania długich fraz. Teksty pisze w języku angielskim, ponieważ chce zyskać odbiorców z różnych zakątków świata. Jej płyta będzie jazzowa, choć wielu ekspertów upierałoby się użyć sformułowania rozbudowany Pop.

Ola Trzaska - voc.

Nathan Williams ( USA ) - tp.

Marcin Piękos - keyb.

Michał Tomaszczyk - tb.

Andrzej Święs - bass.

Sebastian Kuchczyński - dr.

Mecenasami koncertów Jazz Travel są firmy Ergo Hestia i Energa.

Dodatkowe informacje: www.versalka.pl, www.facebook.com/klubversalka

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, ťeby go zobaczyć.

Informacja o biletach:

Bilety do nabycia w klubie Versalka i na www.bilety.versalka.pl 10 zł (przedsprzedaż), 20 zł (dzień koncertu)

info/rezerwacje: 602 437 338

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama