Autopilot - sms dla kierowców 603 06 06 06 »
Widzisz wypadek, dzwoń lub napisz sms 603 06 06 06. Uprzedź innych. »
Autopilot Radia Gdańsk, najlepszy nawigator. Podróż z nami to przyjemność. »
Kto słucha Radia Gdańsk, nie stoi w korkach. Dzwoń lub napisz sms 603 06 06 06 »
603 06 06 06 Powiedz nam o korku, my przekażemy to innym kierowcom. »
Podróżuj bezpiecznie. Z Radiem Gdańsk nie ma problemów na drodze. »
Włącz Autopilota, daj się poprowadzić. Sms 603 06 06 06. »
603 06 06 06 - Autopilot Radia Gdańsk - Z nami zawsze dotrzesz do celu. »
Brak danych
    RADIO GDAŃSK | PATRONATY             ARCHIWUM PATRONATÓW
Koncert solowy Sławka Jaskułke w ramach premiery najnowszego albumu pt. Moments
Gdynia, 2 marca 2013

thumb_JASKUKE_2_FOTO_Tatiana_Jachyra„Zaskakujący, refleksyjny, melodyjny” - tak w skrócie można opisać nowy album solowy jednego z najciekawszych polskich pianistów jazzowych Sławka Jaskułke. Płyta „Moments" zawiera osiem kompozycji na fortepian solo i ukazuje nieznane dotąd melodyjne oblicze artysty. Jaskułke po nagranym w 2006 roku albumie „Hong Kong” odchodzi od mocnego brzmienia w stronę wyrafinowanej i subtelnej pianistyki. Tworzy muzykę liryczną, zmysłową i dojrzałą, opartą na łagodnym brzmieniu i subtelnym charakterze. Sam artysta mówi o niej tak: „To płyta bardzo osobista, zamyślona i refleksyjna. Moja własna rozprawa nad przemijaniem, ulotnością i cudownym darem, jakim jest życie. W sferze muzycznej dążyłem do prostoty i piękna, zamierzałem stworzyć muzykę oddającą uczucie bliskości i tęsknoty, muzykę dzięki której można choć na moment oderwać się od zawiłości i trudności dnia codziennego. Mam nadzieję że mi się udało”. Klub UCHO w Gdyni, 2 marca, godz. 20.00

Osiągnięcie w muzyce prostoty, umiaru i piękna wymaga dojrzałości i muzycznej ogłady, czego bez wątpienia pianiście już dzisiaj nie brakuje. Jaskułke od kiedy pojawił się na polskiej scenie jazzowej konsekwentnie burzy formalne konwencje i brzmieniowe standardy, wnosząc na nią spory powiew świeżości i oryginalności. W swej grze łączy elementy muzyki klasycznej - zwłaszcza impresjonistycznej z tradycją jazzowego fortepianu. Nie bez powodu napisano o nim: „Jego pianistyka jest niezwykle przejżysta i sugestywna. Od razu wciąga słuchacza w szczególny świat wyobraźni”.

BILETY: 40 zł (przedsprzedaż) / 50 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: Klub Ucho (biuro czynne pn.-pt., godz. 10:00-18:00), Kawiarnia Cyganeria (ul. 3 maja 27, Gdynia), Salon Muzyczny PULS (Centrum Gemini, Gdynia), sieć Eventim (eventim.pl – cena w sieci 43 zł, sprzedaż drogą internetową i w wybranych punktach Eventimu)


Uwaga!
Sprzedaż biletów we wszystkich punktach zamykamy o godz. 15:00 w dniu koncertu, a następnie wznawiamy dopiero bezpośrednio przed imprezą - w klubie. Cena „w dniu koncertu” obowiązuje przez cały dzień – niezależnie od godziny.

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama