Brak danych
    RADIO GDAŃSK | PATRONATY             ARCHIWUM PATRONATÓW
Planeta Energii
Gdańsk, 18 marca 2013

thumb_energa-logo-podstawowe-inwersja1Już wkrótce poznamy finalistów konkursu „Planeta Energii”! Kolejny etap III edycji organizowanego przez Grupę ENERGA konkursu edukacyjnego „Planeta Energii” dobiegł końca. Nauczyciele, którzy zrealizowali konkursowe zadania oraz złożyli sprawozdania z przeprowadzonych działań, wezmą udział w rywalizacji o nagrodę główną – wizytę mobilnego centrum edukacyjnego! Ogłoszenie zwycięzców konkursu nastąpi 18 marca br.

Nauczyciele klas I-III szkół podstawowych, którzy zgłosili swój udział w konkursie, w okresie od października do stycznia przeprowadzali lekcje zw. z energią elektryczną, a do połowy lutego składali sprawozdania ze zrealizowanych działań. Na ich podstawie jury wyłoni dziesięciu zwycięzców, których w kwietniu i maju br. odwiedzi kosmiczne miasteczko "Planeta Energii". Laureatów konkursu poznamy już 18 marca br!

Projekt edukacyjny „Planeta Energii” organizowany jest po raz trzeci przez Grupę ENERGA. Jego głównym celem jest rozpowszechnianie wiedzy o energii elektrycznej oraz kształtowanie proekologicznych postaw wśród najmłodszych. W trakcie projektu dzieci dowiadują się m.in. skąd się bierze prąd, jak bezpiecznie i racjonalnie korzystać z urządzeń elektrycznych oraz jak prawidłowo zachowywać się w pobliżu obiektów energetycznych.

 

Udział w konkursie wymaga dużego zaangażowania zarówno nauczycieli, jak i  uczniów mówi  Marta Dankowska, koordynator projektu z Centrum Marketingu i Komunikacji ENERGA SA. – I teraz to zaangażowanie będziemy oceniać. Zależy nam na tym, by dla dzieci nauka o energii elektrycznej była przygodą, dlatego ważny jest nie tylko fakt przeprowadzenia lekcji, ale także ich forma, wyjście z nauką poza mury szkoły, itp.

Już na wiosnę miasteczko „Planeta Energii” odwiedzi finalistów konkursu!

 

Dziesięć zwycięskich klas zostanie nagrodzonych dwudniową wizytą mobilnego centrum naukowego „Planeta Energii” w ich miejscowości. W miasteczku na najmłodszych czekać będą liczne atrakcje. Udział w wyścigu na rowerach treningowych wytwarzających prąd elektryczny, projekcja filmu 3D o Energoludkach – mieszkańcach Planety Energii oraz udział w pokazach i eksperymentach prowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego – to tylko niektóre z nich.

Dodatkowo pięćdziesiąt wyróżnionych klas otrzyma atrakcyjne nagrody edukacyjne. Nauczyciele nagrodzonych i wyróżnionych klas otrzymają specjalne certyfikaty poświadczające ich udział w projekcie dot. energii elektrycznej.

Coraz więcej uczniów i nauczycieli na „Planecie Energii”!

Konkurs edukacyjny Grupy ENERGA z roku na rok cieszy się większym zainteresowaniem i uznaniem, zarówno wśród nauczycieli, jak i uczniów. W jego poprzednich edycjach wzięło udział niemal 73 tysięcy dzieci z całej Polski. A miasteczko „Planeta Energii” gościło już w 24 miejscowościach.

Ambasadorem III edycji programu „Planeta Energii” jest dr nauk fizycznych, dziennikarz naukowy – Tomasz Rożek.

Więcej informacji o programie znajdą Państwo w serwisie www.PlanetaEnergii.pl. Serdecznie zapraszamy!

Patronat Honorowy nad projektem sprawują Minister Edukacji Narodowej
i Rzecznik Praw Dziecka. Patronat merytoryczny sprawuje Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. Patroni medialni akcji to magazyn popularnonaukowy Focus oraz sieciaki.pl

***

Grupa ENERGA (www.energa.pl) dostarcza energię elektryczną dla 2,5 mln gospodarstw domowych oraz do ponad 300 tys. firm, co daje jej około 17-procentowy udział w rynku sprzedaży energii elektrycznej. Grupa jest operatorem systemu dystrybucyjnego energii elektrycznej na obszarze 75 tys. km kw. i eksploatuje ponad 190 tys. km linii elektrycznych, którymi przesyła ponad 24,5 TWh energii rocznie. Dzięki 47 własnym elektrowniom wodnym, ponad 150 wiatrakom i współpracy z lokalnymi producentami energii, ENERGA jest liderem dostaw energii ze źródeł odnawialnych. Zielona energia to już blisko 16 proc. prądu dostarczanego klientom firmy, a łączna moc źródeł OZE przyłączonych do sieci ENERGI to ponad 1400 MW.

ENERGA od wielu lat angażuje się w inicjatywy prospołeczne. Szeroki program ENERGA dla Ciebie to działania kształtujące postawy proekologiczne wśród najmłodszych, wpierające rozwój fizyczny i popularyzujące działalność kulturalną istotną dla społeczności lokalnych. Jego elementem jest projekt ENERGA Edukacja promujący wśród dzieci i młodzieży bezpieczne i racjonalne korzystanie z energii elektrycznej. Fundacja ENERGA niesie ponadto pomoc osobom poszkodowanym przez los oraz czynnie wspiera organizacje charytatywne.

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama