Brak danych
    RADIO GDAŃSK | PATRONATY             ARCHIWUM PATRONATÓW
Ujazdowska/Pacak
Sopot, 28 lutego 2013

thumb_Danjah-i-_xsnrwew_2W kolejnej odsłonie młodej sceny sopockiego Instytutu Spraw Wszelakich usłyszymy dwójkę uzdolnionych muzyków - studentów Akademii Muzycznej w Gdańsku. Wystąpi przed państwem wokalistka z arabskimi korzeniami i „ciemnym“ głosem Danjah Ujazdowska oraz Artur Pacak, kaszubski gitarzysta miłośnik jazzu i muzyki bałkańskiej. Zgodnie z idea wieczorów zatytułowanych „Dźwięki Trójmiasta w kontenerach” muzycy nie tylko zaprezentują się na scenie, ale również zadbają o muzyczny after, skomponują playlistę utworów ich ulubionych artystów. 28 lutego 2013 r. (czwartek), godzina: 22:00, Sopockie kontenery, tor gokartowy Kartcenter, Sopot ul. 3 Maja 69b (Sopot Wyścigi, naprzeciwko stacji SKM)

Danjah Ujazdowska i Artur Pacak poznali się na studiach w gdańskiej Akademii Muzycznej, od niedawna rozpoczęli współpracę w duecie. - Postanowiliśmy eksperymentalnie związać się w duo by grac covery piosenek z pogranicza jazzu, soulu, r&b i popu w ciekawych aranżacjach na gitarę i wokal. Zdobywając doświadczenie na małych scenach trójmiejskich powoli rozpoczynamy własną twórczość - mieszankę rożnych stylów od popu po jazz z domieszka orientu, która ukaże się w wakacje 2013 - mówi Danjah Ujazdowska. Gościnnie usłyszymy pianistkę Aleksandre Mularczyk, znana z doskonałego, styczniowego występu w zespole Chrisa Drah.

Instytut Spraw Wszelakich w Sopocie – nowy, popularny przystanek na kulturalnej mapie Trójmiasta. Miejsce szczególne z nietypową, bo zbudowaną z przeszklonych kontenerów, przestrzenią dla działań artystycznych. Industrialne wnętrze to idealne tło dla wystaw miejskich twórców, a także niezwykłe otoczenie dla koncertów, pokazów filmów czy nocy spędzonych w towarzystwie DJ-skich kolektywów. Instytut stawia na kreatywność, nie tylko w restauracji, ale również podczas realizacji warsztatów artystycznych i kulinarnych, spotkań z artystami, blogerami, globtroterami, naukowcami, ludźmi, którzy odnoszą sukces w swojej dziedzinie.

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama