Autopilot - sms dla kierowców 603 06 06 06 »
Widzisz wypadek, dzwoń lub napisz sms 603 06 06 06. Uprzedź innych. »
Autopilot Radia Gdańsk, najlepszy nawigator. Podróż z nami to przyjemność. »
Kto słucha Radia Gdańsk, nie stoi w korkach. Dzwoń lub napisz sms 603 06 06 06 »
603 06 06 06 Powiedz nam o korku, my przekażemy to innym kierowcom. »
Podróżuj bezpiecznie. Z Radiem Gdańsk nie ma problemów na drodze. »
Włącz Autopilota, daj się poprowadzić. Sms 603 06 06 06. »
603 06 06 06 - Autopilot Radia Gdańsk - Z nami zawsze dotrzesz do celu. »
Brak danych
    RADIO GDAŃSK | PATRONATY             ARCHIWUM PATRONATÓW
KOLOSY 2012
Gdynia, 8 - 10 marca 2013

thumb_kolosy2012ibutW dniach od 8 do 10 marca w Gdyni odbędą się jubileuszowe 15. Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów KOLOSY za rok 2012. Nasi podróżnicy zabiorą nas dookoła świata. W piątek z Katarzyną Dobrzyńską odwiedzimy m.in. Festiwal Latarni w Seulu, Festiwal Świateł na wyspie Penang w Malezji, chiński Nowy Rok w Brunei. Jak sama o sobie mówi „ja właściwie nie podróżuję, ja żyję w podróży, a to coś zupełnie innego”. Ze znanym już  z poprzednich edycji Dominikiem Szmajdą przemierzymy tundrę Jamału. Wieczorem zaś Adam Wiśniewski opowie o swoich 6 tysiącach kilometrów przejechanych na rowerze w trakcie eksploracji Oceanii. Kolejny prelegent – znany radiowiec Tomasz Michniewicz – spróbuje nas przekonać , że festiwal wegetariański na Phuket określany przez europejczyków jako makabryczny i przerażający w rzeczywistości jest po prostu niezrozumiały. W tamtejszej kulturze  jest to festiwal o przekraczaniu granic możliwości ludzkiego ciała, transie, azjatyckich czarach i o prawdziwym sensie samookoleczania. Sobotni program prezentuje się równie atrakcyjnie.

Już przed południem zapoznamy się z pełnymi wrażeń opowieściami załogi jachtu „Anny F.”, która realizując wyprawę Ocean Freeride nie skupiła się na samej żegludze. W trakcie podróży znaleźli czas i sposobność na użycie nart, zestawów do wspinaczki zimowej a także paralotni. Mateusz Andrusiak  odbył natomiast podróż za jeden uśmiech i to poza granice Polski. Jego niskobudżetowa wyprawa była pełna ciekawych zwrotów akcji, gdy załapał się na jachtostop na Wyspy Kanaryjskie. Stamtąd ruszył wraz z towarzyszką podróży do Dakaru by kolejno odwiedzić Marrakesz. Po południu będziemy mieli okazję poznać szczegóły niezwykle udanej polsko-wenezuelskiej wyprawy Tramen Tepuj 2012, o której opowie znany publiczności Spotkań –Michał Kochańczyk.

Niedzielne przedpołudnie uświetnią pokazy fotoplastykonu, gdzie nie zabraknie pokazów znanych z wcześniejszych edycji prelegentów: Piotra Strzeżysz, Magdaleny Skopek czy też Łukasza Nitwińskiego. Wszyscy w latach poprzednich zostali nagrodzeni KOLOSAMI. Popołudniową ceremonię wręczenia nagród poprowadzą Kinga Baranowska i Piotr Pustelnik. Na zakończenie spotkamy się z Ryszardem Pawłowskim – znanym himalaistą, czterokrotnym zdobywcą Mount Everestu oraz dziewięciu innych ośmiotysięczników. Prelekcji będzie towarzyszyć  ogólnopolska premiera książki „Ryszard Pawłowski - Czterdzieści lat w górach”.

Po zakończonym pokazie rozlosowane będą atrakcyjne nagrody wśród publiczności, która zostanie z do końca a wcześniej zagłosuje do niedzielnego popołudnia w punkcie informacyjnym na najciekawszą prelekcję i najlepsze zdjęcie wystawy FOTOGLOB.

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama