Autopilot - sms dla kierowców 603 06 06 06 »
Widzisz wypadek, dzwoń lub napisz sms 603 06 06 06. Uprzedź innych. »
Autopilot Radia Gdańsk, najlepszy nawigator. Podróż z nami to przyjemność. »
Kto słucha Radia Gdańsk, nie stoi w korkach. Dzwoń lub napisz sms 603 06 06 06 »
603 06 06 06 Powiedz nam o korku, my przekażemy to innym kierowcom. »
Podróżuj bezpiecznie. Z Radiem Gdańsk nie ma problemów na drodze. »
Włącz Autopilota, daj się poprowadzić. Sms 603 06 06 06. »
603 06 06 06 - Autopilot Radia Gdańsk - Z nami zawsze dotrzesz do celu. »
Brak danych
    RADIO GDAŃSK | PATRONATY             ARCHIWUM PATRONATÓW
Festiwal E(x)plory
Gdynia, 4 - 6 kwietnia 2013

thumb_EXPLORY_LOGO_NA_BIAYMPoznaj niezwykły świat E(x)plory!Robot imitujący ludzkie emocje i cechy charakteru, wpływ turbin wiatrowych na organizmy żywe, interfejs elektromiograficzny łączący człowieka z maszyną – to tylko niektóre tematy badań młodych naukowców, które zostaną zaprezentowane 4-6 kwietnia podczas Finału E(x)plory w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Festiwal E(x)plory to jednak nie tylko konkurs dla młodych naukowców, ale także bezprecedensowe wydarzenie dla wszystkich osób pasjonujących się nauką i innowacyjnymi technologiami. Podczas dni otwartych 5 i 6 kwietnia na odwiedzających czekają targi naukowo-technologiczne, pokazy, wykłady, warsztaty i wiele innych atrakcji. Zapraszamy do niezwykłego świata E(x)plory! Gala Finałowa - 6 kwietnia, w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

Konkurs Młodych Naukowców

Do konkursu E(x)plory zgłosiło się ponad 150 osób poniżej 20 roku życia, dla których nauka jest pasją i które swoją wiedzę oraz pomysły potrafią przekuć w innowacyjne projekty badawcze. Zainteresowanie konkursem było ogromne. Podczas trzech Regionalnych E(x)plory jury wyłoniło 33 najlepsze zespoły z całej Polski, które wezmą udział w wielkim Finale E(x)plory w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym.

Finaliści E(x)plory będą walczyli o atrakcyjne nagrody oraz możliwość wyjazdu na międzynarodowe konkursy naukowe. A jest o co walczyć. Festiwal E(x)plory jest jedyną przepustką do uczestniczenia w najbardziej prestiżowych wydarzeniach naukowych dla młodzieży na całym świecie:

·         Intel ISEF w Phoenix w Arizonie – największy na świecie konkurs naukowy dla młodzieży.

·         INESPO w Utrechcie w Holandii – międzynarodowy konkurs projektów z dziedziny ochrony środowiska i nauki.

·         Expo-Sciences International w Abu Dhabi – prestiżowy festiwal naukowy dla uczniów organizowany od 1987 roku, na którym młodzież prezentuje projekty z kilkunastu dziedzin naukowych.

·         Hong Kong International Science Fair – największe azjatyckie uczniowskie targi naukowe

  • InfoMATRIX w Rumuni – największy konkurs informatyczny w Europie.

Gala Finałowa

Kto okaże się najlepszy? Tego dowiemy się ostatniego dnia E(x)plory podczas Gali Finałowej w Teatrze Muzycznym w Gdyni (6 kwietnia, godz. 15.00), którą poprowadzi Włodzimierz Raszkiewicz, dziennikarz Radia Gdańsk, autor audycji „Kawałek świata i herbata” a prywatnie pasjonat  innowacyjnych technologii.

Galę uświetni dodatkowo niezwykły występ muzyczny prof. Piotra Sutta. Ten artysta i charyzmatyczny animator w jednym, wciągnie do wspólnego grania ponad 300 osobową publiczność, pokazując, że muzyka jest w każdym z nas.

Targi naukowo-technologiczne

Festiwal E(x)plory to jednak nie tylko konkurs dla młodych naukowców. To także platforma współpracy dla świata nauki i biznesu. Mecenasem Festiwalu jest Grupa LOTOS, a Partnerami Strategicznymi: Intel, Sanofi i Pomorski Park Naukowo-Technologiczny.  Firmy, które włączyły się w projekt E(x)plory, zaprezentują szerokiej publiczności swoje innowacyjne rozwiązania podczas targów naukowo - technologicznych, organizowanych w trakcie Finału E(x)plory w Gdyni. Dodatkowo będzie to dla nich szansa nawiązania współpracy z młodymi naukowcami, którym będą mogli zaoferować staże i możliwość kontynuowania badań w swoich działach R&D.

Zapraszamy do Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego!

Wszystkich, którzy chcą ciekawie i mądrze spędzić czas, zapraszamy na dni otwarte Festiwalu E(x)plory: piątek i sobota, 5-6 kwietnia. Na odwiedzających czekają targi naukowo-technologiczne, otwarte sesje konkursowe, podczas których będzie można poznać młodych naukowców, przegląd filmów popularnonaukowych a także niepowtarzalne warsztaty i pokazy m.in. Wściekły ciekły azot, CSI chemiczni inspektorzy, Legendarne walki robotów sumo. Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji o Festiwalu, programie Finału w Gdyni oraz zapisach na warsztaty można znaleźć na stronie www.explory.pl.


 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama