Autopilot - sms dla kierowców 603 06 06 06 »
Widzisz wypadek, dzwoń lub napisz sms 603 06 06 06. Uprzedź innych. »
Autopilot Radia Gdańsk, najlepszy nawigator. Podróż z nami to przyjemność. »
Kto słucha Radia Gdańsk, nie stoi w korkach. Dzwoń lub napisz sms 603 06 06 06 »
603 06 06 06 Powiedz nam o korku, my przekażemy to innym kierowcom. »
Podróżuj bezpiecznie. Z Radiem Gdańsk nie ma problemów na drodze. »
Włącz Autopilota, daj się poprowadzić. Sms 603 06 06 06. »
603 06 06 06 - Autopilot Radia Gdańsk - Z nami zawsze dotrzesz do celu. »
Brak danych
    RADIO GDAŃSK | PATRONATY             ARCHIWUM PATRONATÓW
16. Gdańskie Targi Turystyczne
Gdańsk, 12 - 14 kwietnia 2013

thumb_gttW piątek 12 kwietnia rozpoczną się 16. Gdańskie Targi Turystyczne. W tym roku goście targów znajdą m.in. ciekawe oferty wyjazdowe do Chorwacji, Węgier, Skandynawii, Egiptu, Indonezji, Turcji, Włoch, Niemiec i Rosji na czele z Kaliningradem  i Wielkim Nowgorodem, które partnerują GTT 2013.  Nowością Targów będzie STREFA KULTURY. W formie działań artystyczno-performerskich zaprezentują się m.in. Gdański Teatr Szekspirowski, Narodowe Centrum Solidarności czy Centrum Hewelianum. Po raz kolejny targom towarzyszyły będą Salony Sportu i Rekreacji ACTIVITY EXPO oraz KAJAK EXPO.

Bilet na targi GTT 2013 upoważniał będzie  do zakupu biletu na zwiedzania stadionu PGE ARENA Gdańsk w promocyjnej cenie 5 zł, jako że Centrum Wystawienniczo – Kongresowe AMBEREXPO, w którym odbędą się Targi GTT, zlokalizowane jest w bezpośrednim sąsiedztwie stadionu.

Wyróżnikiem Gdańskich Targów Turystycznych jest nawiązywanie do najważniejszych wydarzeń wpływających na rozwój turystyki zarówno na Pomorzu jak i w Polsce. Tematem przewodnim tegorocznej imprezy będzie funkcjonująca od paru miesięcy zasada Małego Ruchu Granicznego, skutecznie zwiększająca wymianę turystyczną pomiędzy Polską i Rosją, dlatego też gośćmi specjalnymi targów będą m.in. Kaliningrad  i Wielki Nowgorod.  Przysmaki kuchni rosyjskiej, ballady i romanse wykonywane „na żywo” z pewnością zachęcą do odwiedzenia tych właśnie stoisk.  Uruchomienie przez EUROLOT bezpośrednich połączeń lotniczych z Gdańska do Zadaru, Splitu, Rijeki i Dubrownika przełożyło się na liczną reprezentację regionów z Chorwacji. 

Wbrew powiedzeniu „cudze chwalicie swojego nie znacie” ważne miejsce na targach zajmie tradycyjnie Województwo Pomorskie i jego atrakcje, w tym m.in. Zamek Gniew, Faktoria, czy też oferta Lasów Państwowych  i pomorskiej agroturystyki. Na stoisku członków Sieci Dziedzictwa Kulinarnego – Pomorskie serwowane będą charakterystyczne specjały kuchni pomorskiej. Oferta turystyczna Pomorza będzie również tematem specjalnego workshopu oraz study tour z udziałem trzydziestu touroperatorów ze Skandynawii - organizatorów turystyki przyjazdowej na Pomorze, przybyłych na zaproszenie Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. 

Nowością na targach będzie STREFA KULTURY. W formie działań artystyczno-performerskich zaprezentują się m.in. gdański Teatr Szekspirowski, Narodowe Centrum Solidarności czy Centrum Hewelianum.

Po raz kolejny GTT towarzyszyć będzie Salon Sportu i Rekreacji Activity Expo 2013, którego celem jest promocja aktywnego wypoczynku i zdrowego stylu życia, jak również promocja  wydarzeń sportowych organizowanych w Trójmieście (Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2013, Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce 2014). W programie strefy znalazło się wiele atrakcji dla publiczności - konkursy  i zawody z udziałem znanych sportowców Lechii Gdańsk, Trefla Sopot czy Asseco Prokom Gdynia, spotkania ze sportowcami tj. Mateuszem Kusznierewiczem, Leszkiem Blanikiem i Natalią Partyką.                        W ramach Salonu Kajak Expo odbędą się m.in. pokazy w basenie, prezentacje klubów kajakowych, jak również szkolenia.

 

WYDARZENIA BRANŻOWE:

·         Konferencja Sportowa „Zarządzanie obiektami sportowymi – mity i fakty po pierwszych latach funkcjonowania” - skierowana do miast i gmin - przyszłych organizatorów imprez sportowych oraz inwestorów infrastruktury sportowej. Swoimi doświadczeniami podzieli się m.in. Miasto Gdańsk, współgospodarz EURO 2012. Gośćmi specjalnymi konferencji będą przedstawiciele Kaliningradu - gospodarza Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 2018

  • 11. Międzynarodowe Forum Turystyki Studenckiej - "Mały ruch graniczny między Polską i Rosją jako czynnik ożywienia gospodarczego", ze szczególnym uwzględnieniem wymiany turystycznej pomiędzy woj. pomorskim i warmińsko-mazurskim a Obwodem Kaliningradzkim. org. Wyższa szkoła Turystyki i Hotelarstwa
  • polsko-skandynawski workshop – spotkanie pomorskiej branży turystycznej (oferta pobytowa - atrakcje turystyczne, baza hotelowa) z touroperatorami ze Skandynawii,
  • „Znad Bałtyku nad Adriatyk” – konferencja prasowa Narodowego Ośrodka Informacji Turystycznej Republiki Chorwacji
  • Panel „Inteligentna Granica” - Nowoczesne rozwiązania Służby Celnej służące ułatwieniom w przekraczaniu granicy:  eBooking_BUS elektroniczne TAX FREE
  • Seminarium - „Turystyka morska i nadmorska w województwie pomorskim” org. Akademia Morska w Gdyni

 

KONKURSY GTT 2013

MERCURIUS GEDANENSIS

O medal Mercurius Gedanensis za najlepszy produkt turystyczny, katalog i stronę internetową, w turystyce przyjazdowej jak i wyjazdowej, promowane/prezentowane na targach GTT 2013

 

BURSZTYNOWY KOMPAS - NAJLEPSZA PROMOCJA TURYSTYKI

Nagroda za najlepszą inwestycję, wydarzenie, imprezę, publikację turystyczną w województwie pomorskim w roku 2012.

 

Gdańskie Targi Turystyczne to impreza o ugruntowanej pozycji, od wielu lat plasująca sięw czołówce turystycznych imprez targowych w Polsce. Targi odbywają się u progu sezonu turystycznego i dedykowane są przede wszystkim klientom indywidualnym.  Impreza ma charakter giełdy ofert wakacyjnych i weekendowych, stwarzając niepowtarzalną okazję do znalezienia w jednym miejscu i czasie wszystkiego co konieczne do zaplanowania wypoczynku w kraju czy za granicą.

Honorowy patronat nad imprezą sprawują Minister Sportu i Turystyki, Prezes Polskiej  Organizacji Turystycznej, Polska Izba Turystyki, Marszałek Województwa Pomorskiego, Prezydent Miasta Gdańska oraz Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna.

DLA ZWIEDZAJĄCYCH

Targi otwarte dla zwiedzających:

12 - 13 kwietnia (piątek - sobota)     10.00 - 18.00

        14 kwietnia (niedziela) 10.00 - 17.00

 

Wstęp na targi:

·         publiczność - bilety: normalny 6 zł, rodzinny 12, ulgowy 2 zł

  • bilet na targi GTT 2013 upoważnia do zakupu biletu do zwiedzania stadionu

PGE ARENA Gdańsk w promocyjnej cenie 5 zł

·         branża - bezpłatnie: po zarejestrowaniu się online lub w Punkcie Rejestracji Gości przy wejściu na hale wystawiennicze

 

NIESPODZIANKA! – DO WYGRANIA NAGRODY

bilety lotnicze EUROLOT do Chorwacji, weekendy w kwaterach agroturystycznych i leśniczówkach, rejsy po zatoce gdańskiej i wiele innych !!!

 

informacje szczegółowe www.gtt.pl

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, ťeby go zobaczyć.                   

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama