Kto słucha Radia Gdańsk, nie stoi w korkach. Dzwoń lub napisz sms 603 06 06 06 »
Brak danych
                                                            lista sportu
Żużel-eliminacje Złotego Kasku
środa, 17 kwietnia 2013 06:55
Grzegorz Zengota, Patryk Dudek i Damian Baliński wygrali turnieje eliminacyjne do żużlowego Złotego Kasku. Zawody odbyły się w Krośnie, Rawiczu i Opolu.

W Krośnietrzech żużlowców zdobyło po 14 punktów, a o kolejności na podium zdecydowało losowanie. Zengota wyprzedził Janusza Kołodzieja i Macieja Janowskiego.Do finału zakwalifikował się także Krzysztof Buczkowski. Ostatnie 13. miejsce z dorobkiem 3 pkt zajął Dawid Stachyra z Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk

W Opolu wygrał Patryk Dudek. Do finału, który odbędzie się 25 kwietnia w Rawiczu, zakwalifikowali się też Piotr Pawlicki, Rafał Okoniewski, Tomasz Jędrzejak i Adrian Miedziński.

W Rawiczu najszybszy był  Damian Baliński Awans wywalczyli także Sebastian Ułamek, Przemysław Pawlicki oraz Tobiasz Musielak. Prawo występu w finale z "urzędu" (najwyższej sklasyfikowany żużlowiec gospodarza turnieju) otrzymał Mariusz Puszakowski , który był siódmy.