Brak danych
                                                            lista sportu
Kluby piłkarskie nie chcą reformy ekstraklasy
środa, 17 kwietnia 2013 16:38
Kluby ekstraklasy nie zgadzają się na reformę rozgrywek. Do Ekstraklasy SA, spółki kierującej najwyższą klasą piłkarską, wpłynął wniosek o zwołanie Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia. Głównym powodem inicjatywy klubów-akcjonariuszy jest ich niezadowolenie z ogłoszonej 5 kwietnia reformy systemu rozgrywek.Wniosek został podpisany przez 9 klubów – w tym Lechię Gdańsk.

Komunikat Zarządu Lechii S.A :

W opinii Lechii Gdańsk i pozostałych wnioskodawców decyzja o wprowadzeniu reformy została podjęta niezgodnie ze Statutem Ekstraklasy SA. Zgodnie z postanowieniem XIX.1.b Statutu Spółki uchwalanie wieloletnich planów rozwoju Spółki należy do wyłącznej kompetencji Walnego Zgromadzenia. Tymczasem przedmiotową decyzję podjęła wbrew Statutowi Rada Nadzorcza.

Ponadto mimo podjętych przez zarząd Ekstraklasy SA zobowiązań na spotkaniu klubów ligi zawodowej pod koniec ubiegłego roku, do dziś nie zostały w ogóle przedstawione analizy skutków wprowadzonych zmian, które uwzględniałyby cokolwiek ponad kwestie terminarza rozgrywek. 

Chcemy podkreślić, że Lechia Gdańsk jest otwarta na zmiany, które mają podnieść zarówno prestiż ligi, jak i poziom sportowy rozgrywek. Jesteśmy również zdecydowani do podjęcia dalszych rozmów i konsultacji na temat zmiany formuły rozgrywek, biorąc pod uwagę zarówno konsekwencje finansowe, jak i sportowe. W naszej opinii ewentualna reforma powinna być jednak przygotowana kompleksowo.

Mając na uwadze poszanowanie obowiązujących przepisów prawa, w tym Statutu Spółki Ekstraklasa SA, jej zarząd został zobowiązany do zwołania, w terminie nie
dalszym niż 3 tygodnie od otrzymania wniosku, Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Ekstraklasy SA, którego przedmiotem obrad będą
wszystkie kwestie reformy ligi.

Zarząd
Lechii Gdańsk  
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Blogi RG | Dziennikarze
Wodzimierz Machnikowski
Na fali.
Zapraszam na mojego bloga.
Wodzimierz Raszkiewicz
Wraszenia.
Zapraszam na mojego bloga.