Autopilot - sms dla kierowców 603 06 06 06 »
Widzisz wypadek, dzwoń lub napisz sms 603 06 06 06. Uprzedź innych. »
Autopilot Radia Gdańsk, najlepszy nawigator. Podróż z nami to przyjemność. »
Kto słucha Radia Gdańsk, nie stoi w korkach. Dzwoń lub napisz sms 603 06 06 06 »
603 06 06 06 Powiedz nam o korku, my przekażemy to innym kierowcom. »
Podróżuj bezpiecznie. Z Radiem Gdańsk nie ma problemów na drodze. »
Włącz Autopilota, daj się poprowadzić. Sms 603 06 06 06. »
603 06 06 06 - Autopilot Radia Gdańsk - Z nami zawsze dotrzesz do celu. »
Brak danych
                                                                       lista wydarzeń
Zbigniew Boniek prezesem PZPN
piątek, 26 października 2012 17:59

boineik_wikiZbigniew Boniek został nowym prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Wygrał już w drugim głosowaniu, dostał 61 głosów i kolejne nie były konieczne.


Nowego szefa wybierało 118 delegatów na Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze PZPN.

 

Nasza reporterka Magda Świerczyńska pytała kibiców, czy zmiana na stanowisku przezesa przyniesie efekty. 

Nasi internauci trafili w dziesiątkę. Wskazali Zbigniewa Bońka jako najlepszego kandydata na szefa PZPN w sondzie internetowej Radia Gdańsk.

boniek_sonda

Npznp_nowe_logoa szefa PZPN kandydowali:

 

Stefan Antkowiak 

Był delegatem PZPN na Walne Zgromadzenie Sprawozdawcze PKOL, członkiem zespołu ds. opracowania zasad rozdzielania środków finansowych na rzecz wojewódzkich związków piłki nożnej, przewodniczącym komisji przetargowej ds. wydatkowania środków Ministerstwa Sportu i Turystki, zespołu ds. opracowania preliminarza budżetowego PZPN na rok 2012 oraz ds. przygotowania propozycji w zakresie funkcjonowania Centralnej Bazy Danych Kibiców, Karty Kibica i sprzedaży biletów. Pełnomocnik Zarządu ds. UEFA EURO 2012 w Poznaniu. Wiceprzewodniczący Komitetu Organizacyjnego Turnieju Europokolenie 2012 w Poznaniu. Członek Komisji Rewizyjnej spółki EURO 2012 Polska.

Otrzymał 10 głosów, odpadł w I turze

 

Zbigniew Boniek

Były piłkarz, działacz sportowy i biznesmen. Jeden z najwybitniejszych polskich piłkarzy w historii. W reprezentacji Polski strzelił 24 gole. Należy do grona 100 najlepszych piłkarzy w światowej historii w rankingu FIFA. Wziął udział w trzech turniejach o mistrzostwo świata - w Argentynie, Hiszpanii i Meksyku. Do 2002 roku był wiceprezesem PZPN. W 2002 przez kilka miesięcy prowadził jako trener drużynę narodową. Startował w wyborach na szefa PZPN w 2008 roku.

Otrzymał 61 głosów w II turze głosowania.


Roman Kosecki

Były piłkarz występujący na pozycji napastnika oraz ofensywnego pomocnika, kapitan reprezentacji narodowej. Obecnie poseł na Sejm. W reprezentacji narodowej wystąpił w 69 meczach, strzelił łącznie 19 bramek. Od ponad 10 lat działa w polityce, był radnym a od 2005 jest posłem Platformy Obywatelskiej. W 2007 pierwszy raz planował start w wyborach na szefa PZPN, ale wycofał się, twierdząc, że "politycy powinni trzymać się z dala od sportu".

Otrzymał 15 głosów w II turze.


Zdzisław Zbigniew Kręcina

Działacz piłkarski, od 1983 związany z PZPN. Od 1997 pełnił funkcję zastępcy sekretarza, a od 18 marca 1999 do 30 listopada 2011 sekretarza generalnego PZPN. Został odwołany ze stanowiska w związku z aferą nagraniową w PZPN dotyczącą korupcji. W 2008 kandydował na funkcję prezesa PZPN, w wyborach zajął drugie miejsce.

Otrzymał 13 głosów w II turze.

 

Edward Potok

Jest członkiem Zarządu odpowiedzialnym za funkcjonowanie systemu Ekstranet, Centralnej Bazy Danych Kibiców, Karty Kibica i sprzedaży biletów. Nadzoruje działalność Ośrodków Szkolenia Sportowego Młodzieży (klasy gimnazjalne i licealne chłopców i dziewcząt). Jest pełnomocnikiem PZPN w sprawach realizacji umów z Ministerstwem Sportu i Turystyki dotyczących działalności OSSM. Jest także przewodniczącym komisji ds. opracowania koncepcji rozwoju systemu Extranet PZPN oraz wspierania jego wdrażania w wojewódzkich związkach piłki nożnej.

Głosowało na niego 27 delegatów w II turze.


(rg,Joanna Matuszewska)

 

 

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Blogi RG | Dziennikarze
Włodzimierz Raszkiewicz
Wraszenia.
Zapraszam na mojego bloga.
Włodzimierz Machnikowski
Na fali.
Zapraszam na mojego bloga.