Autopilot - sms dla kierowców 603 06 06 06 »
Widzisz wypadek, dzwoń lub napisz sms 603 06 06 06. Uprzedź innych. »
Autopilot Radia Gdańsk, najlepszy nawigator. Podróż z nami to przyjemność. »
Kto słucha Radia Gdańsk, nie stoi w korkach. Dzwoń lub napisz sms 603 06 06 06 »
603 06 06 06 Powiedz nam o korku, my przekażemy to innym kierowcom. »
Podróżuj bezpiecznie. Z Radiem Gdańsk nie ma problemów na drodze. »
Włącz Autopilota, daj się poprowadzić. Sms 603 06 06 06. »
603 06 06 06 - Autopilot Radia Gdańsk - Z nami zawsze dotrzesz do celu. »
Brak danych
                                                                       lista wydarzeń
Słuchacze: policja drogowa się zmieniła
piątek, 08 lutego 2013 09:50

fot.policja_sopot_6Wiele zmieniło się jeśli chodzi o pracę policjantów ruchu drogowego, tak można podsumować dzisiejszą poranną dyskusję ze słuchaczami Radia Gdańsk. Ci, którzy widzieli już film Wojtka Smarzowskiego, twierdzą, że świat tam przedstawiony, jest zdecydowanie przerysowany.

 

Nasi słuchacze pisali, że przede wszystkim zmienił się stosunek do drogówki. Wiele osób przyznało, że sami jesteśmy sobie winni, bo kto jeździ zgodnie z przepisami, nie obawia się dmuchania w alkomat, nie boi sie też policji.Paweł z ParaszynaOsobiście raczej pozytywne ją oceniam. Mandaty były, ale policjanci byli grzeczni i mili. Żadnych dwuznacznych ofert. No i mieli rację, niestety.

 

Były też głosy, że inaczej wygląda sprawa w dużych aglomeracjach, a inaczej w miejscowościach, gdzie wszyscy się znają i sprawę , jak pisali słuchacze,można załatwić...PiotrUkladziki są. Od świadka zdarzenia wiem, jak mój znajomy był zatrzymany za prędkość, ok. 80 w jakiejś wiosce. Puścili go bez niczego. Za nazwisko.

Część zaś brała drogówkę w obronę.JoannaDlaczego wszyscy operują zwrotem ,,znajomy, kolega" itp, to nie wstyd że policja zatrzyma, ale jak napada się na policjanta ze swoimi argumentami, to jest zły. Trzeba słluchać, co powie policjant. Są to ludzie i też rozumieją i nie zawsze karzą mandatami. I to nie dlatego, że był dodatek w dokumentach.

 

***

Drogówka w reż. Wojciecha Smarzowskiego, to historia siedmiu policjantów, których poza pracą łączy przyjaźń, imprezy, sportowe samochody i wspólne interesy. Ich mały, zamknięty świat z pozoru działa doskonale. Wszystko się zmienia, gdy w tajemniczych okolicznościach ginie jeden z nich.  Próbując oczyścić się z zarzutów, odkrywa prawdę o przestępczych powiązaniach na najwyższych szczeblach władzy.

Gliniarze w filmie są skorumpowani, piją, wykorzystują swoją pozycję. W swoim towarzystwie zachowują się w sposób odrażający i prymitywny.

(Żródło:filmweb.pl)

 

Obraz policji w filmie Drogówka komentowali też na naszej antenie uczestnicy programu Komentarze w Radiu Gdańsk.

 

(rg)

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Blogi RG | Dziennikarze
Włodzimierz Machnikowski
Na fali.
Zapraszam na mojego bloga.
Włodzimierz Raszkiewicz
Wraszenia.
Zapraszam na mojego bloga.