Autopilot - sms dla kierowców 603 06 06 06 »
Widzisz wypadek, dzwoń lub napisz sms 603 06 06 06. Uprzedź innych. »
Autopilot Radia Gdańsk, najlepszy nawigator. Podróż z nami to przyjemność. »
Kto słucha Radia Gdańsk, nie stoi w korkach. Dzwoń lub napisz sms 603 06 06 06 »
603 06 06 06 Powiedz nam o korku, my przekażemy to innym kierowcom. »
Podróżuj bezpiecznie. Z Radiem Gdańsk nie ma problemów na drodze. »
Włącz Autopilota, daj się poprowadzić. Sms 603 06 06 06. »
603 06 06 06 - Autopilot Radia Gdańsk - Z nami zawsze dotrzesz do celu. »
Brak danych
                                                                       lista wydarzeń
Związki partnerskie: debata w Radiu Gdańsk
wtorek, 26 lutego 2013 13:15

szumeldaitenPrzyszłość związków partnerskich była tematem debaty Radia Gdańsk, w której udział wzięli politolog dr Krzysztof Piekarski z UG, Radomir Szumełda, działacz PO i Michał Urbaniak z Młodzieży Wszechpolskiej. 

 

Rozmowa miała związek z decycją o odwołaniu debaty ws. związów na Uniwersytecie Gdańskim. W panelu dyskusyjnym miały wziąć udział osoby zaangażowane w walkę na rzecz środowisk homoseksualnych, m.in. poseł Ruchu Palikota Robert Biedroń i Radomir Szumełda z Platformy Obywatelskiej.
Jako powód odwołania panelu, organizatorzy wskazali na obawę przed zamieszkami. Wejście na spotkanie w specjalnym liście zapowiedzieli Młodzież Wszechpolska i Obóz Narodowo-Radykalny.
A to Państwa opinie w tej sprawie:

Michał: Temat, który podejmujecie jest chory sam w sobie. Ja mówię stop legalizacji związków jednopłciowych, a tym bardziej adopcji przez takowe związki dzieci i tworzenie rodzin. Jeśli ktoś jest gejem to ok, ale bez przesady. Poza tym uważam, że to jest temat zastępczy, aby ludzie nie zajmowali się prawdziwymi problemami, które nękają nasz kraj. Obudźcie się ludzie.

Słuchacz: Dlaczego mówimy, że dla osób hetero musimy tworzyć nowe formy związków? Dlatego, aby miały ulgi podatkowe, czy też prawo do dziedziczenia. Każdy ma prawo do ślubu cywilnego, a skoro tego nie chce, to dlaczego ma podpisywać inny papier. Do tego ma mieć dalej przywileje samotnych, choćby w przedszkolach.

Tomasz: Homoseksualizm jest sprzeczny z naturą. Człowiek rodzi się jako mężczyzna lub kobieta i tak go natura ukształtowała. Czymś oczywistym jest związek tych osób, choćby z punktu widzenia prokreacji, demografii, czyli rozwoju społeczeństwa. Ktoś powie, ze jest to tylko "preferencja" seksualna, a ja zapytam prowokacyjnie: czym jest np. pedofilia? Czyż nie "preferencją" seksualną. Dlaczego wiec nie zalegalizować takiej preferencji? Czy ta mniejszość nie ma do tego prawa?

Anna: Argumentem na szczególe traktowanie małżeństw jest prokreacja. Przywileje kosztują, a polityka państwa dotyczy np. wspólnego rozliczania małżeństw powinna mieć na celu właśnie te pary, które dają nadzieje na przyrost naturalny.

Słuchacz: A może zlikwidować możliwość zawierania małżeństwa, a wprowadzić jakąś rejestrację? Osoby wierzące wezmą ślub w swoich kościołach.

Bogdan: Związki gejów i lesbijek w życiu społeczeństw to ślepa uliczka. Wada w systemie. Żadne preferencje prawne tego nie zmienią. To margines. Po co tyle krzyku?

Andrzej: Przy pełnym równaniu praw, to może się okazać, że małżeństwo będzie już niepotrzebne. Po co nowe prawo o związkach partnerskich, zlikwidować małżeństwo.

Agnieszka: Mam wrażenie, że Młodzież Wszechpolska mówi związkom partnerskim: "nie bo nie ". Zero merytorycznych argumentów. Zakazy, nakazy, zabobony. Mam 41 lat, od 21 mam męża i nie czuje zagrożenia mojej rodziny ze strony homoseksualistów, transseksualistów itp. To się nazywa tolerancja i szacunek dla ludzi.

Piotr: Nie można stawiać rodziny na równi ze związkiem partnerskim. Byłaby to zgoda na model związku bez zobowiązań i bez odpowiedzialności za drugą osobę, umożliwiająca bez żadnych konsekwencji w razie kłopotów odejście z takiego związku. Osoby żyjące w ten sposób to po prostu ludzie wygodni, bojący się prawdziwego życia w rodzinie.

 

 

(rg)

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Blogi RG | Dziennikarze
Włodzimierz Machnikowski
Na fali.
Zapraszam na mojego bloga.
Włodzimierz Raszkiewicz
Wraszenia.
Zapraszam na mojego bloga.