Autopilot - sms dla kierowców 603 06 06 06 »
Widzisz wypadek, dzwoń lub napisz sms 603 06 06 06. Uprzedź innych. »
Autopilot Radia Gdańsk, najlepszy nawigator. Podróż z nami to przyjemność. »
Kto słucha Radia Gdańsk, nie stoi w korkach. Dzwoń lub napisz sms 603 06 06 06 »
603 06 06 06 Powiedz nam o korku, my przekażemy to innym kierowcom. »
Podróżuj bezpiecznie. Z Radiem Gdańsk nie ma problemów na drodze. »
Włącz Autopilota, daj się poprowadzić. Sms 603 06 06 06. »
603 06 06 06 - Autopilot Radia Gdańsk - Z nami zawsze dotrzesz do celu. »
Brak danych
                                                                       lista wydarzeń
Upadek biura podróży Tramp z Gdyni
piątek, 08 marca 2013 12:00

tramp_biuroKilkaset osób poszkodowanych przez biuro turystyczne TRAMP z Gdyni. Działająca od 15 lat firma ogłosiła niewypłacalność. Tuż przed 10:00 w siedzibie firmy przy ul. Wielkopolskiej pojawił się właściciel, z którym rozmawiał nasz reporter.


Piotr Szumilewicz powiedział, że problem narastał, bo rynek turystyczny jest zależny od kursu walut. Dodał, że nie na wszystkie wycieczki wyjeżdżała też grupa osób, które dokonywały rezerwacji. Powodowało to straty od kilku sezonów.

Spadek sprzedaży osiągnął prawie 50 procent.

Piotr Szumilewicz podkreślał w rozmowie z Sebastianem Kwiatkowskim, że zależało mu przede wszystkim na tym, by nie pozostawić turystów zagranicą.

 

Poszkodowanych jest około 320 osób, które w ciągu dwóch tygodni miały wyjechać na narty, mówił Piotr Szumilewicz.

 

Jak dowiedział się nasz reporter, część osób postanowiła mimo wszystko wykorzytać kupione już bilety samolotowe i na wypoczynek wyjechać z innym biurem turystycznym. Pieniądze z gwaracji ubezpieczeniowej za wykupione wycieczki dostać mają dopiero wiosną przyszłego roku.

 

***

Aktualizacja 7.03.2013r. g.17:30

trampbiuroGdyńskie Biuro Turystyczne TRAMP zbankrutowało. Dziś jej właściciel Piotr Szumilewicz złożył oświadczenie o niewypłacalności do Marszałka Województwa Pomorskiego.


Wszelka działalność firmy została zawieszona, a wszystkie planowane wyjazdy turystyczne odwołane.

Obecnie żaden klient biura nie przebywa za granicą. Osoby, które planowały wyjazd z TRAMPEM i wpłaciły zaliczkę mogą zgłaszać się do Departamentu Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku po jej zwrot.

Szacuje się, że wiosenne i letnie wyjazdy z gdyńskim biurem planowało kilkaset osób.

tramp_3Gwarancja opiewa na kwotę 502 117,97 złotych. Jak powiedziała Radiu Gdańsk Małgorzata Pisarewicz z Urzędu Marszałkowskiego- na razie nie wiadomo, czy kwota ta wystarczy na spłatę wszystkich zobowiązań klientów.

Jeżeli jednak okaże się, że ubezpieczenie jest w stanie pokryć na przykład 90% łącznie wpłaconej kwoty, poszkodowani otrzymają tyle samo procent wpłaconej przez siebie zaliczki. Procedura zgłaszania się poszkodowanych może potrwać nawet do kwietnia 2014 roku. Zaliczki będą wypłacane dopiero po jej zakończeniu.

tramp_2Biuro turystyczne TRAMP działało przez 15 lat w Gdyni. Choć otoczony przez świetny zespół ludzi, nie udało mi się niestety - napisał na swej stronie internetowej właściciel Piotr Szumilewicz.


Szczerze przepraszam wszystkich Państwa, biorę całą odpowiedzialność na siebie. Walczyłem do ostatniej chwili. Dzisiaj rano podjąłem jednak nieodwracalną decyzję o zakończeniu działalności operacyjnej biura - czytamy w oświadczeniu.

 

(Sebastian Kwiatkowski/Radio Gdańsk)

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Blogi RG | Dziennikarze
Włodzimierz Machnikowski
Na fali.
Zapraszam na mojego bloga.
Włodzimierz Raszkiewicz
Wraszenia.
Zapraszam na mojego bloga.