Autopilot - sms dla kierowców 603 06 06 06 »
Widzisz wypadek, dzwoń lub napisz sms 603 06 06 06. Uprzedź innych. »
Autopilot Radia Gdańsk, najlepszy nawigator. Podróż z nami to przyjemność. »
Kto słucha Radia Gdańsk, nie stoi w korkach. Dzwoń lub napisz sms 603 06 06 06 »
603 06 06 06 Powiedz nam o korku, my przekażemy to innym kierowcom. »
Podróżuj bezpiecznie. Z Radiem Gdańsk nie ma problemów na drodze. »
Włącz Autopilota, daj się poprowadzić. Sms 603 06 06 06. »
603 06 06 06 - Autopilot Radia Gdańsk - Z nami zawsze dotrzesz do celu. »
Brak danych
                                                                       lista wydarzeń
Policja żyje ze statystyk. Przestępstwa od 1 tys. zł
wtorek, 12 marca 2013 09:10
policePolitycy postulują, aby ściganie przestępstw zaczynało sie od 1 tysiąca złotych w górę.
To znacznie poprawi wykrywalność przestepstw, a co za tym idzie statystki. Policja żyje ze statystyk, uważa dziennikarz Gazety Polski Michał Rachoń.O pomyśle ścigania przestepstw od 1 tys zł. rozmawali dziś goście Komentarzy w Radiu Gdańsk. W dyskusji udział wzięli: Michał Rachoń z Gazety Polskiej Codziennie, Roman Daszczyński z Gazety Wyborczej Trójmiasto, Marek Ponikowski z TVP Gdańsk oraz w roli gospodarza Jacek Naliwajek z Radia Gdańsk.
To Państwa opinie w tej sprawie:Ania: To wszystko schodzi na psy. Policja nie chce szukać skradzionych rowerów, bo się nie opłaca. Pogotowie nie przyjeżdża do chorych pacjentów, bo nie widzi powodu... Jeszcze tylko strażacy trzymają jakieś standardy. Strach się bać, do czego to wszystko zmierza... Smutna ta nasza rzeczywistość...

Tomek: Mój zawłaszczony telefon za 300 zł policja kościerska znalazła, ale cz warto zgłaszać kradzieże? Tak, jak sprzedawca, co kradzież zgłosił. Sprawcę złapano, a poszkodowany musiał karę zapłacić, bo złodziej bezrobotny był.

Adam: Kolegia do spraw wykroczeń zająć się takimi sprawami, szybko i bez zbędnej zwłoki.

Wojtek: Ukradnę koła do samochodu, potem jakiś rower, trochę alkoholu i fajki. Rządzącym brakuje pomysłów. Idiotyczne.

Jan: Słońce to jest dla złodziei i przestępców. Brawo za pomysł.

Słuchacz: Konsola kosztuje około 1000 zł. Codziennie ukradnie jedną, sprzeda za 500-700 zł, po co pracować. 15000 zł miesięcznie zarobi i się nie narobi.

Grzegorz: Kto to widział, żeby policja zajmowała się takim pierdołami. Policja musi łapać przecież przestępców drogowych. Premier ogranicza działalność policji do celów komercyjnych. Z łapania złodziei kasy rząd nie zarobi.

Słuchacz: Brawo Policja! Zielone światło dla bandziorów. Można bezkarnie kraść torebki, telefony, rowery itp.

Słuchacz: Jak potraktują złodzieja, który ukradnie im radio?

Renata: Nie wierzę w policję. To pokrzywdzeni muszą udowadniać i szukać winnych, a oni mają się dobrze.

Słuchacz: Ukradli mi aparat za 2700 zł. Policja dostała nagranie z monitoringu. 4 dni nikt na policji nie umieli odczytać pliku. Po 2 tyg. umorzyli dochodzenie. Policjant, jak przyjmuje się do pracy, to od razu wypełnia wniosek emerytalny. I wszystko ma gdzieś...

Słuchacz: Znajomemu ukradli z konta ponad 10 tys. zł. Policja po ok. 3 tyg. umorzyła śledztwo. Im się to po prostu nie opłaca. Do kasy nic nie wpada, ale jak staną z fotoradarem, to już zarobek jest. Policja chyba zapomniała, kto i dla kogo jest i komu za co płacą.

Słuchacz: Hurra, zielone światło dla złodziei. Kretynizm. Już się w tym kraju nie da żyć.

Kamil: Na dzień dzisiejszy jest tylu policjantów, że powinni mieć czas zająć się wszystkimi sprawami. Może zamiast zwiększenia limitu, warto pomyśleć o usprawnieniu pracy funkcjonariuszy?

Klaudia: O, to można zaoszczędzić na tankowaniu paliwa. Ha ha. Niedługo wymyślą, że jak ukradniesz auto określonej marki to tez nie warto szukać.

Słuchacz: Co za głupota! Jak ja dostane mandat za 500 zł, to będzie mnie ścigał komornik aż zapłacę, a jak nie to idę odsiedzieć. A złodziejowi umorzą!

Słuchacz: W Polsce bardziej dba się o prawa złodziei, niż uczciwych ludzi. Mam wyrok, bo mój pracodawca nie zapłacił mi wynagrodzenia. Nie mogę odzyskać pieniędzy, bo firma ogłosiła upadłość, a właściciel ma już kolejną firmę. Tak się dba o uczciwych ludzi, a tu teraz wspieranie złodziejstwa.

Zbigniew: Statystyka jest królową nauk policyjnych. Policja nie radzi sobie z kradzieżami, które strasznie zaniżają procenty ogólnej wykrywalności. Przy zmianie kryterium, wartość ścigania kradzieży będzie taka: statystycznie spadnie przestępczość, wzrośnie wykrywalność - sukces policji i rządzących.

Słuchacz: Jak w tym kraju ma być dobrze? Niedługo będzie trzeba szukać sprawcy na własną rękę, a policjanci, ze swoimi ciepłymi posadami będą dalej się utrzymywać z naszych podatków. Nic, tylko kraść. Może to pomysł na bezrobocie.

 

 

(rg)

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Blogi RG | Dziennikarze
Włodzimierz Raszkiewicz
Wraszenia.
Zapraszam na mojego bloga.
Włodzimierz Machnikowski
Na fali.
Zapraszam na mojego bloga.