Autopilot - sms dla kierowców 603 06 06 06 »
Widzisz wypadek, dzwoń lub napisz sms 603 06 06 06. Uprzedź innych. »
Autopilot Radia Gdańsk, najlepszy nawigator. Podróż z nami to przyjemność. »
Kto słucha Radia Gdańsk, nie stoi w korkach. Dzwoń lub napisz sms 603 06 06 06 »
603 06 06 06 Powiedz nam o korku, my przekażemy to innym kierowcom. »
Podróżuj bezpiecznie. Z Radiem Gdańsk nie ma problemów na drodze. »
Włącz Autopilota, daj się poprowadzić. Sms 603 06 06 06. »
603 06 06 06 - Autopilot Radia Gdańsk - Z nami zawsze dotrzesz do celu. »
Brak danych
                                                                       lista wydarzeń
Kasa na chodniku. Oddajemy czy chowamy dla siebie?
środa, 17 kwietnia 2013 09:14
bankoooDziś w Radiu Gdańsk rozmawiamy o tym, czy opłaca się być uczciwym. Czy oddajemy znalezione pieniądze, czy zostawiamy je jako - premię od losu? Temat wypłynął po sytuacji, do której doszło w Gdańsku Wrzeszczu, gdzie bankomat wypłacał dwa razy więcej pieniędzy, niż podawał panel. Wypłacanej nadwyżki bankomat nie odliczał z konta. 


Opinie wśród słuchaczy mocno podzielone, poniżej prezentujemy część nadesłanych smsów:


Marcin: Jak można tłumaczyć, że bank jest nieuczciwy lub mnie oszukał? Masakra. Zmień bank albo czytaj umowy. Wstyd, że ktoś taką kradzież usprawiedliwia.

Maciek: Na jaki bankomat są wskazania w tym tygodniu? A może w tę akcję włączą się inne banki, wszak to reklama za niedużą kwotę.

Słuchacz: Bankomat miał gest, zwracał to, co bank zabrał.

Wojtek: Pan kiedyś zostawił na przymierzalni saszetkę grubo wypchaną pieniędzmi. Jak się domyślił, po jakimś czasie przyszedł ją odebrać. Nawet dziękuję nie powiedział.

Włodzimierz: Jak tu zawierzać automatom, komputerom - zawieszają się. Kiedyś liczyli na liczydłach i wszystko się zgadzało.

Marcin: Wstyd. Złodzieje. I tyle.

DM: Złodziej, dorabiający pokrętną ideologię do swojego postępku nadal JEST tylko ZŁODZIEJEM.

Słuchacz: Z tą uczciwością to jest tak - ryba psuje się od głowy (np.politycy).

Bartek: Poszedłem do banku po pożyczkę - 10 tys. Dla klienta VIP otrzymałem super korzystną ofertę! Do spłaty jedyne 16900 zł. Kto tu wymaga od ludzi uczciwości, bank???

Słuchaczka: Oddawałam już źle wypłacone pieniądze, kiedyś nawet znaleziony telefon komórkowy, na którego nie było mnie stać, a o którym marzyłam. Ale złodziejskim bankom bym nie oddala...

Słuchaczka: Kiedyś, jak miałam 12 lat znalazłam portfel, w środku 500 zł i dokumenty. Udało mi się ustalić właściciela i jego telefon. Oddalam, otrzymałam 2 zł na lizaka. Jako dziecko czułam się oszukana, teraz jako dorosła osoba zrobiłabym to samo. Dzięki temu doświadczeniu, zawsze dzieci sowicie nagradzam za takie decyzje, bo wiem, że są dla nich ciężkie decyzje. Uczą się życia.

Martin: Moja żona kiedyś znalazła w szafce, w jednym z kompleksów basenowych wypchany porządnie portfel - oddala i dostała "znaleźne", prawie tysiąc złotych. Opłacało się być uczciwym. A z bankomatu bym się bał, że za parę setek bym miał kłopoty bo kamery itp.

Michał: Co to znaczy ''nie opłaca się być uczciwym'?' Albo się jest uczciwym, albo się jest nieuczciwym. Nigdy nie ukryłem przed kasjerka, jeśli się pomyliła. Statystyka podana przez Was mnie załamała. Jak od takich ludzi oczekiwać, że np. nie będą palić na klatce schodowej czy rozsądnie parkować i całej masy całkiem normalnych ludzkich zachowań - i to darmowych. Jak mi żona mówiła o historii z bankomatem, to niestety przewidziałem przebieg wydarzeń. Chciałbym być członkiem innej społeczności niż ta, która mnie otacza (oblepia?). Może za kilkaset lat coś się zmieni w społeczeństwie nad Wisłą. To jest dla mnie przepaść społeczna większa niż podział po katastrofie smoleńskiej - na ludzi uczciwych i tych innych...

 

(rg)

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Blogi RG | Dziennikarze
Włodzimierz Machnikowski
Na fali.
Zapraszam na mojego bloga.
Włodzimierz Raszkiewicz
Wraszenia.
Zapraszam na mojego bloga.