Brak danych
                                                                       lista wydarzeń
Kościerzyna: Ogromne, nielegalne wyrobisko zasypane
czwartek, 18 kwietnia 2013 18:05

wyrobisko

Nie było niebezpiecznych dla zdrowia i życia ludzi odpadów na nielegalnym wysypisku na osiedlu Plebanka w Kościerzynie – zapewniła naszego reportera Grzegorza Armatowskiego, zastępca burmistrza Ewa Aleksandrowicz. Jak już informowaliśmy, w pobliżu jeziora Wierzysko odkryto nielegalne wyrobisko, skąd ktoś masowo kradł piach i wyrzucał śmieci.
Wywieziono stamtąd kilka ton głównie gruzu budowlanego i starej armatury sanitarnej. Wynajęta przez władze Kościerzyny firma zakończyła już porządkowanie i wyrównywanie terenu. Prace kosztować będą budżet miasta niespełna 10 tysięcy złotych. Dojazd do wyrobiska został zagrodzony. Wkrótce pojawią się tu tablice informujące o zakazie wstępu. Sprawę wyjaśniają Straż Miejska oraz inspektorzy z Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta.


***
Aktualizacja godz. 10:00

Nie ma już śladu po nielegalnym wysypisku na osiedlu Plebanka w Kościerzynie. Wynajęta przez miasto firma, sprzątnęła i wyrównywała teren spychaczami.

Sprawę ujawniono po wiosennych roztopach. W pobliżu jeziora Wierzysko, na powierzchni kilkudziesięciu metrów kwadratowych, ktoś kradł piach i wyrzucał śmieci, głównie były to duże ilości gruzu budowlanego.
Proceder mógł trwać nawet kilka miesięcy.

Straż Miejska oraz inspektorzy z Urzędu Miasta byli na miejscu i zabezpieczyli ślady opon samochodów ciężarowych, co może wskazywać na masowe działanie. Strażnikom nie udało się na razie ustalić sprawcy zaśmiecania wyrobiska.

Komendant Straży Miejskiej Tomasz Smuczyński zapewnił jednak, że dojazd do wyrobiska będzie zagrodzony i często patrolowany przez funkcjonariuszy.

***

Aktualizacja 18.04.2013

Nielegalne wysypisko śmieci i wyrobisko piachu w Kościerzynie. Zauważono je na osiedlu Plebanka, w pobliżu jeziora Wierzysko.


Wygląda na to, że ktoś od dawna kradł z miejskiej ziemi piach i wyrzucał tam śmieci. Sprawa wyszła na jaw, gdy stopniał śnieg. Na miejscu była Straż Miejska, ale na razie nie ustaliła sprawcy zaśmiecenia terenu.

Komendant Tomasz Smuczyński zapewnił naszego reportera, że dojazd do wyrobiska zostanie zagrodzony i będzie często patrolowany przez strażników.

0009876800098769000987710009877900098781

00098783

 

 

 

 

Wynajęta przez miasto firma sprząta teren. Znaleziono tam głównie duże ilości gruzu budowlanego, poinformował Bartosz Borkowski z Urzędu Miasta w Kościerzynie.

 

(rg,Grzegorz Armatowski)

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Blogi RG | Dziennikarze
Wodzimierz Raszkiewicz
Wraszenia.
Zapraszam na mojego bloga.
Wodzimierz Machnikowski
Na fali.
Zapraszam na mojego bloga.