Autopilot - sms dla kierowców 603 06 06 06 »
Widzisz wypadek, dzwoń lub napisz sms 603 06 06 06. Uprzedź innych. »
Autopilot Radia Gdańsk, najlepszy nawigator. Podróż z nami to przyjemność. »
Kto słucha Radia Gdańsk, nie stoi w korkach. Dzwoń lub napisz sms 603 06 06 06 »
603 06 06 06 Powiedz nam o korku, my przekażemy to innym kierowcom. »
Podróżuj bezpiecznie. Z Radiem Gdańsk nie ma problemów na drodze. »
Włącz Autopilota, daj się poprowadzić. Sms 603 06 06 06. »
603 06 06 06 - Autopilot Radia Gdańsk - Z nami zawsze dotrzesz do celu. »
Brak danych
                                                                       lista wydarzeń
Biegi przełajowe młodych sportowców w Osiecznej. Kolejna edycja Energa Athletic Cup
sobota, 20 kwietnia 2013 13:30
sportOkoło 300 zawodników z ośmiu miejscowości wzięło udział w kolejnej edycji zawodów Energa Athletic Cup. Młodzież startowała dzisiaj w Osiecznej w biegach przełajowych.

 

Rywalizacja w biegach przełajowych to już piąta w tym roku odsłona Energa Athletic Cup. Do Osiecznej przyjechali dzisiaj gimnazjaliści z Karsina, Kaliskiej, Sopotu, Pinczyna, Kolbud, Lubichowa i Gdyni. Co oczywiste, wystartowali także gospodarze - Osieczna. I to oni triumfowali w klasyfikacji generalnej. Na niższych stopniach podium stanęli uczniowie z Karsina i Kaliskiej. Kolejne miejsca zajęły Sopot, Pinczyn, Kolbudy, Lubichowo i Gdynia. Młodzież biegała na dystansach 700, 1200 i 1700 metrów.

 

Organizatorzy podkreślali jednak, że to nie rywalizacja jest najważniejsza, a zachęcenie młodzieży do sportu. Chcemy pokazać, że spędzanie wolnego czasu aktywnie, na wolnym powietrzu jest bardzo atrakcyjne, że warto postawić na to a nie na siedzenie przed komputerem - mówi organizator zmagań Jerzy Smolarek z Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego. Podkreśla jednocześnie, że w czasie zawodów udaje się wyłowić wiele perełek, które potem rozpoczynają profesjonalną przygodę ze sportem.


Udało nam się znaleźć także prawdziwy diament. To Patryk Dobek z Karsina - podkreśla Smolarek. Patryk Dobek jest rekordzistą Polski na 400 m w kategorii juniora młodszego, medalistą Mistrzostw Świata Juniorów i uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

sport_3sport_4

***
Aktualizacja godz. 11:00

Około 300 dzieci startuje w kolejnej edycji Energa Athletic Cup. Zawody odbywają się dzisiaj w Osiecznej.


Młodzież startuje w biegach przełajowych. W Osiecznej jest nasz wóz satelitarny i Sylwester Pięta, który relacjonuje zawody w wiadomościach Radia Gdańsk.

Zmagania w Osiecznej to już trzecia w tym roku taka impreza organizowana przez Energę. Poprzednie odbyły się w Lubichowie i Karsinie. Organizatorzy podkreślają, że najważniejsza podczas tych zawodów jest dobra zabawa, a nie wyniki.


sport_2sport_1
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Blogi RG | Dziennikarze
Włodzimierz Machnikowski
Na fali.
Zapraszam na mojego bloga.
Włodzimierz Raszkiewicz
Wraszenia.
Zapraszam na mojego bloga.