Brak danych
                                                                       lista wydarzeń
Gimnazjaliści zaczęli bój o punkty do liceów
wtorek, 23 kwietnia 2013 13:06

eggimnaz

Ponad 24 tysiące uczniów ostatnich klas gimnazjów na Pomorzu rozpoczyna trzydniowy maraton egzaminacyjny. Jako pierwszą pisali część humanistyczną.

 

Egzamin z języka polskiego trwał półtorej godziny i składał się z dwóch części. W zamkniętej był test, natomiast w otwartej gimnazjaliści musieli scharakteryzować wybraną postać literacką, która wykazała się niezwykłą odwagą oraz napisać list do profesora z prośbą o wyjaśnienie trudności językowych.

 

Większość uczniów gimnazjum nr 48 na gdańskim Jasieniu stwierdziła, że egzamin nie był trudny.

 

Testy zostały teraz zakodowane i w specjalnych zamkniętych kopertach trafią do Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Jutro drugi dzień egzaminu. O 9:00 uczniowie zaczną rozwiązywać test z przedmiotów przyrodniczych, natomiast o 11:00 z matematyki. Pierwsza część potrwa godzinę, a druga półtorej.

Egzamin gimnazjalny potrwa w sumie trzy dni. Wyniki znane będą pod koniec czerwca.

Uczniowie przed wejściem do sali egzaminacyjnej byli bardzo przejęci i nic dziwnego, bo egzamin jest bardzo ważny. Im więcej punktów zdobędą, tym będą mieć większe szanse na naukę w wybranej szkole średniej.

IMG_2007IMG_2013

 

Ale byli też tacy, którzy nie okazywali stresu. Nie czuję dużego stresu. Boję się, że będzie powstanie styczniowe. Ja najbardziej obawiam się rozprawki z polskiego – powiedzieli naszemu reporterowi Grzegorzowi Armatowskiemu uczniowie gimnazjum nr 48 w Gdańsku – Jasieniu.

(rg)


 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Blogi RG | Dziennikarze
Wodzimierz Machnikowski
Na fali.
Zapraszam na mojego bloga.
Wodzimierz Raszkiewicz
Wraszenia.
Zapraszam na mojego bloga.