Autopilot - sms dla kierowców 603 06 06 06 »
Widzisz wypadek, dzwoń lub napisz sms 603 06 06 06. Uprzedź innych. »
Autopilot Radia Gdańsk, najlepszy nawigator. Podróż z nami to przyjemność. »
Kto słucha Radia Gdańsk, nie stoi w korkach. Dzwoń lub napisz sms 603 06 06 06 »
603 06 06 06 Powiedz nam o korku, my przekażemy to innym kierowcom. »
Podróżuj bezpiecznie. Z Radiem Gdańsk nie ma problemów na drodze. »
Włącz Autopilota, daj się poprowadzić. Sms 603 06 06 06. »
603 06 06 06 - Autopilot Radia Gdańsk - Z nami zawsze dotrzesz do celu. »
Brak danych
                                                                       lista wydarzeń
Cała Polska w Google Street View
wtorek, 23 kwietnia 2013 15:33

gsv2Koncern Google udostępnił dzisiaj nowe zdjęcia panoramiczne, dzięki którym internauci z całego świata mogą oglądać z perspektywy przechodnia większość miejscowości w Polsce.

Mapy Google z funkcją Street View umożliwiają wirtualne podróżowanie po świecie i oglądanie różnych miejsc na zdjęciach panoramicznych w formacie 360 stopni. Zdjęcia Street View pokazywały dotychczas w Polsce tylko wybrane lokalizacje i największe miasta - m.in. Gdańsk.

 

Od dzisiaj obszar obejmowany przez usługę został jednak znacznie powiększony. Za pośrednictwem komputera będziemy mogli dojechać do tysięcy miejscowości w całej Polsce, nawet tych najmniejszych.

 

Pracownicy Google sfotografowali także wybrane atrakcje turystyczne - Opactwo Benedyktynów w Tyńcu, ZOO we Wrocławiu, Zespół Pałacowo-Parkowy w Ostromecku, Zamek Królewski na Wawelu, Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach czy Latarnię Morską w Kołobrzegu.

 

Jak informuje koncern, odkąd uruchomiono w 2007 r. funkcję Street View na Mapach Google, wykonano dziesiątki milionów zdjęć, dokumentując najciekawsze i najtrudniej dostępne miejsca w 50 krajach, na 7 kontynentach.

 

Dzięki nim internauci mogą odbyć niezwykłą podróż nie ruszając się z domu. Oprócz polskich i zagranicznych miast i ulic, od marca 2013 r. dzięki technologii Street View, użytkownicy mogą odwiedzić 4 z 7 najwyższych szczytów, należących do Korony Ziemi - Aconcagua w Ameryce Południowej, Kilimandżaro w Afryce, Elbrus w Europie oraz stację bazową na Mont Everest w Azji.

 

Mogą również przepłynąć wzdłuż Amazonki, obejrzeć dziedzictwo badaczy Antarktydy, spojrzeć w dół Wielkiego Kanionu, obejrzeć szwajcarskie Alpy z pędzącego pociągu, a nawet zanurzyć się w wodach Wielkiej Rafy Koralowej. W ramach projektu Google Art Project, Street View umożliwia również internautom wirtualny spacer m.in. po Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku, paryskim Musée d’Orsay czy Narodowym Muzeum w Indiach i Tokio. Wiele innych ciekawych miejsc uwiecznionych na Mapach Google w ramach Street View można znaleźć na polskojęzycznej stronie projektu World Wonders.

 

Przygotowanie Street View to duże przedsięwzięcie logistyczne i technologiczne. W ciągu ostatnich 6 lat, zaprojektowano wiele pojazdów do wykonywania panoramicznych zdjęć w formacie 360 stopni na Mapach Google. Zaczynano od samochodów Street View, których najnowszy model jest wyposażony aparat o 15 obiektywach, czujniki ruchu, dysk twardy, a także lasery zbierające dane 3D.

 

Od 2007 r. samochody Street View przejechały łącznie ponad 8 milionów kilometrów uwieczniając na zdjęciach ponad 3 tysiące miast. Aby zrobić zdjęcia w trudno dostępnych miejscach były potrzebne specjalnie przygotowane do tego pojazdy: trójkołowiec Trike, rower z wbudowanym systemem aparatów cyfrowych, dzięki któremu możliwe stało się fotografowanie m.in. parków, wózek Trolley, który z łatwością mieści się w muzealnych drzwiach i lawiruje pomiędzy rzeźbami, skuter śnieżny Snowmobile, aparat fotograficzny ze statywem Tripod, pomocny przy robieniu zdjęć wnętrzom firm, a także plecak Trekker, po raz pierwszy użyty w czasie pieszych wędrówek po Wielkim Kanionie, a którym obecnie ekipa Street View fotografuje Wenecję.

 

(rg,Sylwester Pięta)

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Blogi RG | Dziennikarze
Włodzimierz Machnikowski
Na fali.
Zapraszam na mojego bloga.
Włodzimierz Raszkiewicz
Wraszenia.
Zapraszam na mojego bloga.