Autopilot - sms dla kierowców 603 06 06 06 »
Widzisz wypadek, dzwoń lub napisz sms 603 06 06 06. Uprzedź innych. »
Autopilot Radia Gdańsk, najlepszy nawigator. Podróż z nami to przyjemność. »
Kto słucha Radia Gdańsk, nie stoi w korkach. Dzwoń lub napisz sms 603 06 06 06 »
603 06 06 06 Powiedz nam o korku, my przekażemy to innym kierowcom. »
Podróżuj bezpiecznie. Z Radiem Gdańsk nie ma problemów na drodze. »
Włącz Autopilota, daj się poprowadzić. Sms 603 06 06 06. »
603 06 06 06 - Autopilot Radia Gdańsk - Z nami zawsze dotrzesz do celu. »
Brak danych
                                                                       lista wydarzeń
Krystyna Stańko wyróżniona Pomorską Nagrodą Artystyczną
piątek, 26 kwietnia 2013 12:00
stankoooKrystyna Stańko, nasza redakcyjna koleżanka, została wyróżniona Pomorską Nagrodą Artystyczną w kategorii Kreacje Artystyczne. Znana wokalistka, która w niedziele porowadzi audycję muzyczną w Radiu Gdańsk, dostała nagrodę za płytę jazzową „Kropla słowa”.

Zawiera ona interpretacje poezji Wisławy Szymborskiej, Haliny Poświatowskiej, Tomasza Jastruna, a także teksty samej wokalistki. Pomorska Nagroda Artystyczna przyznawana jest twórcom kultury przez kapitułę, na czele której stoi marszałek województwa Mieczysław Struk. Tegoroczna gala odbyła się w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. 

W kategorii Kreacje Artystyczne nagrodę otrzymały także Marzenna Mazur i Dorota Kolak. Pomorską Nadzieją Artystyczną okazała się Sylwia Janiak, zaś Mecenasem Kultury został Józef Gill, Optyk J. Gill.

Pomorska Nagroda Artystyczna jest wyróżnieniem przyznawanym za wybitne osiągnięcia, których dokonano w naszym regionie w roku poprzedzającym wręczenie statuetek. Samorząd województwa honoruje w ten sposób trzy wybitne kreacje artystyczne w dowolnej dziedzinie kultury i sztuki.

Wyróżnieni artyści i animatorzy kultury:

Marzenna Mazur, za utworzenie ze zlokalizowanego w Swołowie oddziału Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku nowego ośrodka animacji kultury Pomorza; za rekonstrukcję nie tylko dawnych gospodarstw, ale także powrót do tradycji i dawnej obrzędowości.

Dorota Kolak, za mistrzowskie aktorstwo w jednej z najpopularniejszych sztuk 2012 roku w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku „Seks dla opornych” w reżyserii Krystyny Jandy.

Krystyna Stańko, za znakomitą płytę jazzową pt.Kropla słowa z interpretacjami poezji Wisławy Szymborskiej, Haliny Poświatowskiej, Tomasza Jastruna, a także z tekstami samej Stańko.

Sylwia Janiak, założycielka Bałtyckiej Filharmonii Młodych, dyrygentka, nominowana za udane koncerty m.in. w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku podczas Święta Miasta, Filharmonii w Kaliningradzie i podczas Festiwalu Metropolia jest Okey.

Józef Gill, Optyk J. Gill w uznaniu za wsparcie udzielane Słupskiemu Towarzystwu Społeczno-Kulturalnemu, Stowarzyszeniu im. Krzysztofa Komedy, Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, a zwłaszcza za pomoc finansową przy organizacji Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku oraz Komeda Jazz Festival.

Marszałek województwa pomorskiego przyznał też nagrodę za całokształt osiągnięć artystycznych Andrzejowi Januszajtisowi.
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Blogi RG | Dziennikarze
Włodzimierz Raszkiewicz
Wraszenia.
Zapraszam na mojego bloga.
Włodzimierz Machnikowski
Na fali.
Zapraszam na mojego bloga.