Autopilot - sms dla kierowców 603 06 06 06 »
Widzisz wypadek, dzwoń lub napisz sms 603 06 06 06. Uprzedź innych. »
Autopilot Radia Gdańsk, najlepszy nawigator. Podróż z nami to przyjemność. »
Kto słucha Radia Gdańsk, nie stoi w korkach. Dzwoń lub napisz sms 603 06 06 06 »
603 06 06 06 Powiedz nam o korku, my przekażemy to innym kierowcom. »
Podróżuj bezpiecznie. Z Radiem Gdańsk nie ma problemów na drodze. »
Włącz Autopilota, daj się poprowadzić. Sms 603 06 06 06. »
603 06 06 06 - Autopilot Radia Gdańsk - Z nami zawsze dotrzesz do celu. »
Brak danych
                                                                       lista wydarzeń
PILNE: Sąd uniewinnił Sawicką i Wądołowskiego
piątek, 26 kwietnia 2013 14:15
sadoweByła posłanka Platfomy Obywatelskiego Beata Sawicka oraz burmistrz Helu Mirosław Wądołowski zostali prawomocnie uniewinnieni z zarzutu korupcji. Wyrok orzekł Sąd Apelacyjny w Warszawie.

Wobec nielegalnego stosowania technik operacyjnych przez CBA b. posłanka PO Beata Sawicka i burmistrz Helu Mirosław Wądołowski są uniewinnieni z zarzutów korupcji, orzekł w Sąd Apelacyjny w Warszawie.

Sąd apelacyjny uniewinnił oskarżonych z powodu rażących uchybień popełnionych przez CBA w toku prowadzonych wobec obojga oskarżonych czynności operacyjnych. Czynności te podjęto nielegalnie, bo bez istnienia ku temu ustawowych przesłanek prawnych, a następnie wykonywano bez dochowania ustawowych reguł ich dopuszczalności, co dyskwalifikuje zgromadzony materiał dowodowy, podkreślił sąd.

Centralne Biuro Antykorpucyjne zatrzymało Beatę Sawicką, ówczesną posłankę Platformy Obywatelskiej w październiku 2007 r., gdy przyjmowała od udającego biznesmena agenta CBA 50 tys. zł. Zatrzymano również burmistrza Helu Mirosława Wądołowskiego, któremu zarzucono, że łapówka miała być podstawą do przeprowadzenia zmian w planie zagospodarowania Helu.


W maju 2012 r. Sąd Okręgowy w Warszawie skazał Sawicką na trzy lata więzienia, pozbawienie praw publicznych na cztery lata i 40 tys. zł grzywny, a Wądołowskiego - na dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć lat i 20 tys. zł grzywny.

Dziś Sąd Apelacyjny w Warszawie prawomocnie uniewinnił Sawicką i Wądołowskiego z ciążacych na nich zarzutów. Prokuratura może składać w tej sprawie kasację do Sądu Najwyższego.


(rg)
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Blogi RG | Dziennikarze
Włodzimierz Raszkiewicz
Wraszenia.
Zapraszam na mojego bloga.
Włodzimierz Machnikowski
Na fali.
Zapraszam na mojego bloga.