Autopilot - sms dla kierowców 603 06 06 06 »
Widzisz wypadek, dzwoń lub napisz sms 603 06 06 06. Uprzedź innych. »
Autopilot Radia Gdańsk, najlepszy nawigator. Podróż z nami to przyjemność. »
Kto słucha Radia Gdańsk, nie stoi w korkach. Dzwoń lub napisz sms 603 06 06 06 »
603 06 06 06 Powiedz nam o korku, my przekażemy to innym kierowcom. »
Podróżuj bezpiecznie. Z Radiem Gdańsk nie ma problemów na drodze. »
Włącz Autopilota, daj się poprowadzić. Sms 603 06 06 06. »
603 06 06 06 - Autopilot Radia Gdańsk - Z nami zawsze dotrzesz do celu. »
Brak danych
                                                                       lista wydarzeń
Węgrzy w obronie wolności słowa
poniedziałek, 03 stycznia 2011 16:33
Rozszerza się protest przeciw węgierskiej ustawie medialnej. Dwa węgierskie dzienniki zbliżone do orientacji lewicowej - "Nepszabadszag" i "Nepszava" - ostrzegły, że ustawa, która weszła w życie 1 stycznia, w dniu objęcia przez Węgry przewodnictwa w Unii Europejskiej, prowadzi do ograniczenia wolności słowa w tym kraju.  Dziennik "Nepszabadszag" wydrukował na pierwszej stronie w 23 oficjalnych językach Unii komunikat, w którym informuje, że "na Węgrzech nie istnieje wolność prasy". Oświadczenie, pod którym podpisał się zespół redakcyjny, zredagowano również w języku polskim. Brzmi ono następująco: "Skończyła się wolność prasy na Węgrzech".
Kolejny dziennik "Nepszava" zażądał, aby Komisja Europejska wywarła presję na rząd premiera Viktora Orbana w sprawie zmiany kontrowersyjnej ustawy. "Domagamy się wolności mediów" - napisał dziennik.
Wcześniej przeciw ustawie protestowali dziennikarze publicznego Radia Kossuth, którzy przerwali na minutę emisję programu publicystycznego. Za swój protest zostali zawieszeni w wykonywaniu obowiązków.

Kolejną ofiarą kontrowersyjnej ustawy, która tworzy z publicznego radia, telewizji i agencji prasowej wspólną instytucję i grozi wysokimi grzywnami za publikację materiałów "niezrównoważonych politycznie", jest alternatywne, budapeszteńskie Radio Tilos. Rada do Spraw Mediów skierowała do sądu akt oskarżenia przeciw wspomnianemu radiu, które - jej zdaniem - emitując piosenki amerykańskiego rapera deprawowało ponoć węgierską młodzież.
Węgierski rząd twierdzi, że ustawa jest zgodna z zasadami demokracji Unii Europejskiej i w najbliższych dniach zamierza zapoznać Komisję Europejską z angielskim tłumaczeniem ustawy.

(IAR)

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Blogi RG | Dziennikarze
Włodzimierz Raszkiewicz
Wraszenia.
Zapraszam na mojego bloga.
Włodzimierz Machnikowski
Na fali.
Zapraszam na mojego bloga.