Autopilot - sms dla kierowców 603 06 06 06 »
Widzisz wypadek, dzwoń lub napisz sms 603 06 06 06. Uprzedź innych. »
Autopilot Radia Gdańsk, najlepszy nawigator. Podróż z nami to przyjemność. »
Kto słucha Radia Gdańsk, nie stoi w korkach. Dzwoń lub napisz sms 603 06 06 06 »
603 06 06 06 Powiedz nam o korku, my przekażemy to innym kierowcom. »
Podróżuj bezpiecznie. Z Radiem Gdańsk nie ma problemów na drodze. »
Włącz Autopilota, daj się poprowadzić. Sms 603 06 06 06. »
603 06 06 06 - Autopilot Radia Gdańsk - Z nami zawsze dotrzesz do celu. »
Brak danych
                                                                       lista wydarzeń
Sławomir Nowak chce wracać do Sejmu?
wtorek, 04 stycznia 2011 06:43
Po trzech miesiącach od zrzeczenia się poselskiego mandatu i objęcia funkcji ministra w Kancelarii Prezydenta, Sławomir Nowak myśli o powrocie do Sejmu. Miałby startować w jesiennych wyborach do parlamentu z pierwszego miejsca na pomorskiej liście PO - wynika z informacji "Rzeczpospolitej".   "Nowak ma duże ambicje polityczne, a w Kancelarii Prezydenta się nie odnajduje" - mówi dziennikowi polityk z otoczenia premiera. Jest tam jedynym młodym politykiem z czołówki Platformy, Bronisław Komorowski zatrudnił głównie osoby ze środowiska dawnej Unii Wolności i one nadają ton. Gazeta wyjaśnia, że w kancelarii Nowak odpowiada za kontakty głowy państwa z parlamentem i rządem. Wcześniej był szefem sztabu wyborczego Bronisława Komorowskiego i choć kandydat PO wygrał wybory prezydenckie, to nie przełożyło się to na popularność Nowaka w Platformie. Przegrał wybory na wiceszefa Klubu Parlamentarnego PO. Awans do kancelarii miał mu zrekompensować tę porażkę. We wrześniu 2010 roku Nowak zrzekł się mandatu poselskiego i został sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta.
"Rzeczpospolita" pisze, że na pytanie, czy zamierza startować w jesiennych wyborach, prezydencki minister odpowiada, że jest jeszcze za wcześnie na takie deklaracje.
Jeden z posłów PO mówi, że to niezręczna dla niego sytuacja. "Sławek musi najpierw uzgodnić to z prezydentem" - komentuje rozmówca "Rzeczpospolitej". Inny dodaje, że tajemnicą poliszynela w Pałacu Prezydenckim jest, że Nowak przyszedł do pracy tylko na rok, co nie wszystkim w kierownictwie kancelarii się podoba.
(IAR) 


 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Blogi RG | Dziennikarze
Włodzimierz Raszkiewicz
Wraszenia.
Zapraszam na mojego bloga.
Włodzimierz Machnikowski
Na fali.
Zapraszam na mojego bloga.