Autopilot - sms dla kierowców 603 06 06 06 »
Widzisz wypadek, dzwoń lub napisz sms 603 06 06 06. Uprzedź innych. »
Autopilot Radia Gdańsk, najlepszy nawigator. Podróż z nami to przyjemność. »
Kto słucha Radia Gdańsk, nie stoi w korkach. Dzwoń lub napisz sms 603 06 06 06 »
603 06 06 06 Powiedz nam o korku, my przekażemy to innym kierowcom. »
Podróżuj bezpiecznie. Z Radiem Gdańsk nie ma problemów na drodze. »
Włącz Autopilota, daj się poprowadzić. Sms 603 06 06 06. »
603 06 06 06 - Autopilot Radia Gdańsk - Z nami zawsze dotrzesz do celu. »
Brak danych
    BLOGI | Radia Gdańsk

NA FALI.
BLOG Włodzimierza Machnikowskiego

blog_wlodek_machnikowski1
Jak się człowiek nagada na antenie, to pisanie nabiera właściwości terapeutycznych, pozwala poukładać myśli, nabrać dystansu , wyciszyć emocje ...Na przełomie lat 80 i 90 zupełnie nie o sporcie układałem zdania na łamach "Gazety Wyborczej ". Potem przez prawie 10 lat miałem w Dzienniku Bałtyckim autorski cykl "Niedaleko od szosy".  Pojęcie "blogu" nie było wówczas znane. Przyszły nowe czasy i by sprostać nowym wyzwaniom, wracam do źródeł...
Powrót do cywilizacji
niedziela, 17 lipca 2011 10:00
Wodek_MachnikowskiTydzień spędzony na Kaszubach stanowi znakomity przyczynek do nabrania dystansu, no powiedzmy półdystansu, do zgiełku świata. Człowiek obojętnieje na przepychanki BIEG-u 2012 ze strażakami, nie rozpacza po stracie Dana Ewinga i nie dziwi się, że Urugwaj wyrzucił z Copa America Argentynę. Bo tak naprawdę, to wszystko nie jest ważne...
Ważne są kurki, które pojawiły się "na potęgę" i to, że praktycznie w lasach nie ma jagód. Mimo to zaprzyjażniony pan Tomek za usługę budowlaną zażądał więcej niż dotychczas, bo jak stwierdził "100 zł za dniówkę, to teraz można w lesie za kurki wyciągnąć" ( 16-20 zł za kilogram). Lipiec swą pierwszą "połówką" rozczarował. Na szczęście "dna" wakacji jeszcze nie widać, więc może zdążymy się jeszcze upoić. Jak człowiek skryje się przed bombardowaniem zdarzeń, faktów, okoliczności i oświadczeń, to nawet nie ekscytuje go to, że Jacek Kurski emigruje z rodziną do Brukseli i że minister Klich może stracić posadę. Niestety czas kontemplacji natury minął i .... wróciłem.
Pierwszy kontakt z pracą nawiązałem na kortach SKT. Puste trybuny podczas meczów półfinałowych BNP Paribas Polish Open dostarczyły refleksji, że inicjatywa biznesowa plus niemałe pieniądze to ... za mało, by odnieść sukces. Mam wrażenie, że ludzi bardziej ekscytują wiadomości z zagranicy o występach Mariusza Fyrstenberga i Marcina Matkowskiego, aniżeli możliwość obejrzenia obu "na żywo". Mody na tenis wciąż nie ma, mimo sukcesów wspomnianych deblistów i solowych występów Agnieszki Radwańskiej. Krakowianka zresztą niespecjalnie dba o swój krajowy wizerunek i Polska to dla niej już tylko "rodzinny kraj". Swoje sprawy ma i załatwia w wielkim świecie. Zatem w perpsektywie trzeba coś na ten tenis wymyśleć, skoro za trzy lata mamy wrócić do rangi ATP Tour.

Równocześnie z pojedynkami tenisistów po sopockim hipodromie biegały konie. Kilka tysięcy ludzi zachwycało się kłusem i galopem gości z Wrocławia i Warszawy. Poziom adrenaliny rósł na wieść, że za "kwintę" płacą prawie 20 tys zł. Puchar Radia Gdańsk trafił w ręce Karoliny Dynarowskiej, młodej dziewczyny po przejściach (bolesne konsekwencje upadku z konia), która na co dzień ściga się w Niemczech i planuje wyjazd do Irlandii, gdzie wyścigi konne są wciąż bardziej popularne niż w Polsce. U nas najpopularniejsze są w Sopocie. Dyrektor Służewca Włodzimierz Bąkowski wyraził zazdrość frekwencją podczas sopockich dni wyścigowych i na znak protestu, mimo zawodów w Warszawie, wziął urlop i dwa lipcowe weekendy spędził w Sopocie. Wyścigi są ok, co zgodnie obecnością na hipodromie wyrazili turyści i miejscowi.
Pierwszy dzień w pracy skończyłem przed telewizorem. Biało-czerwone trybuny stadionu żużlowego w Gorzowie do złudzenia przypominały te z ERGO Areny podczas finału Ligi Światowej. Różnica była taka, że w przeciwieństwie do siatkarzy nasi żużlowcy są najlepsi na świecie. Można nie lubić Tomasza Golloba, ale co mistrz to mistrz. I jeszcze Marek Cieślak, trener który potrafił stworzyć zespół doskonały. Piękne wyścigi, cudowna dramaturgia zawodów i jakoś nikt nie podejmował już tematu nowych tłumików, które miały zabić sport żużlowy. Prawdziwego ducha nie zabiją ani przepisy, ani techniczne nowinki. Bo duch jest jak wiadomo - wieczny.
A teraz już do pracy. Właśnie obejrzałem mecz Argentyna - Urugwaj. Zgodnie ze sportowym toposem kibicowania słabszym, mimo uwielbienia dla Messiego, cieszę się z tych karnych, bo akurat Teveza nie lubię.
 

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Blogi RG | Dziennikarze
Włodzimierz Raszkiewicz
Wraszenia.
Zapraszam na mojego bloga.
Włodzimierz Machnikowski
Na fali.
Zapraszam na mojego bloga.