Autopilot - sms dla kierowców 603 06 06 06 »
Widzisz wypadek, dzwoń lub napisz sms 603 06 06 06. Uprzedź innych. »
Autopilot Radia Gdańsk, najlepszy nawigator. Podróż z nami to przyjemność. »
Kto słucha Radia Gdańsk, nie stoi w korkach. Dzwoń lub napisz sms 603 06 06 06 »
603 06 06 06 Powiedz nam o korku, my przekażemy to innym kierowcom. »
Podróżuj bezpiecznie. Z Radiem Gdańsk nie ma problemów na drodze. »
Włącz Autopilota, daj się poprowadzić. Sms 603 06 06 06. »
603 06 06 06 - Autopilot Radia Gdańsk - Z nami zawsze dotrzesz do celu. »
Brak danych
    BLOGI | Radia Gdańsk

NA FALI.
BLOG Włodzimierza Machnikowskiego

blog_wlodek_machnikowski1
Jak się człowiek nagada na antenie, to pisanie nabiera właściwości terapeutycznych, pozwala poukładać myśli, nabrać dystansu , wyciszyć emocje ...Na przełomie lat 80 i 90 zupełnie nie o sporcie układałem zdania na łamach "Gazety Wyborczej ". Potem przez prawie 10 lat miałem w Dzienniku Bałtyckim autorski cykl "Niedaleko od szosy".  Pojęcie "blogu" nie było wówczas znane. Przyszły nowe czasy i by sprostać nowym wyzwaniom, wracam do źródeł...
Orzeł z podciętymi skrzydłami
czwartek, 24 listopada 2011 19:39

Grzegorz Lato wspaniałomyślnie zgodził się, by orzeł wrócił na koszulki reprezentantów Polski. Więcej ... przeprosił (!!!!!!), że ów wyfrunął gdzieś na dwa mecze. Znając butę prezesa PZPN należy to wydarzenie uznać za największy sukces polskiej piłki w tym roku.

"Biję się mocno w pierś, bo jest trochę mojej winy. Powinienem zlecić na stronie internetowej PZPN sondaż wśród kibiców i dziennikarzy, aby wszyscy mogli się wypowiedzieć. Nie przeanalizowaliśmy stanu zagrożenia, jeśli chodzi o konsekwencje występów bez orzełka", powiedział Lato po obradach zarządu związku w Warszawie. Winnych nie stwierdzono, co nietrudno było przewidzieć.

"Jeśli znają panowie statut związku, to wiecie, że wszystko zależy od prezesa"- przyznał prezes Lato z rozbrajającą szczerością podczas spotkania z dziennikarzami. ( "No przecież się nie zastrzelę, bo takie zachowania kojarzą się z kodeksem honorowym", mógł dodać , ale... nie dodał).

Orzeł sfrunie na koszulki piłkarskiej reprezentacji Polski w połowie grudnia. Podczas zgrupowania w Turcji w sparingu, prawdopodobnie z Chorwacją, biało-czerwoni wystąpią w strojach jak na Polaków przystało. Wszechwładny zdawało się PZPN, przeszarżował i godła na fikuśny cokolwiek znaczek przeobrazić na dłużej nie zdołał.
"PZPN dużo stracił na wizerunku, ale tego nie da się przeliczyć na złotówki. Na pewno nie będziemy płacić odszkodowania firmie Nike, która wyprodukowała koszulki"- dodał niezłomny w pysze Lato.
Myślę, że w pewności siebie i zachowaniu konsekwencji pomaga prezesowi niewiedza. Kary umowne, czy jakieś tam zobowiązania wynikające z umów opiewających na dziesiątki milionów złotych, kto by tam sobie głupotami głowę zawracał. Tym bardziej, że od czego są prawnicy?
Dyrektor Departamentu Prawnego profesor Andrzej Wach stoi na straży związkowych statutów i działań prawnych PZPN od blisko 15 lat. Pomagał rządzić związkiem już osławionemu Marianowi Dziurowiczowi, podobnie jak Lato prawdziwemu "baronowi", zarządzającemu niemałym majątkiem. Nie takie zakręty panowie brali "po bandzie". 

Obcesowy i chaotyczny Franciszek Smuda, butny Grzegorz Lato, 66. miejsce reprezentacji z rankingu FIFA, wszystko to układa się w całość. Wszystko to zupełnie nie pasuje do piłkarskiego święta pod nazwą EURO 2012. Ale wiecie, co nam mogą...

 

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Blogi RG | Dziennikarze
Włodzimierz Raszkiewicz
Wraszenia.
Zapraszam na mojego bloga.
Włodzimierz Machnikowski
Na fali.
Zapraszam na mojego bloga.