Autopilot - sms dla kierowców 603 06 06 06 »
Widzisz wypadek, dzwoń lub napisz sms 603 06 06 06. Uprzedź innych. »
Autopilot Radia Gdańsk, najlepszy nawigator. Podróż z nami to przyjemność. »
Kto słucha Radia Gdańsk, nie stoi w korkach. Dzwoń lub napisz sms 603 06 06 06 »
603 06 06 06 Powiedz nam o korku, my przekażemy to innym kierowcom. »
Podróżuj bezpiecznie. Z Radiem Gdańsk nie ma problemów na drodze. »
Włącz Autopilota, daj się poprowadzić. Sms 603 06 06 06. »
603 06 06 06 - Autopilot Radia Gdańsk - Z nami zawsze dotrzesz do celu. »
Brak danych
    BLOGI | Radia Gdańsk

NA FALI.
BLOG Włodzimierza Machnikowskiego

blog_wlodek_machnikowski1
Jak się człowiek nagada na antenie, to pisanie nabiera właściwości terapeutycznych, pozwala poukładać myśli, nabrać dystansu , wyciszyć emocje ...Na przełomie lat 80 i 90 zupełnie nie o sporcie układałem zdania na łamach "Gazety Wyborczej ". Potem przez prawie 10 lat miałem w Dzienniku Bałtyckim autorski cykl "Niedaleko od szosy".  Pojęcie "blogu" nie było wówczas znane. Przyszły nowe czasy i by sprostać nowym wyzwaniom, wracam do źródeł...
Złe losowanie EURO 2012
niedziela, 04 grudnia 2011 22:48
Nam Polakom trudno dogodzić. W finałach piłkarskich ME zagramy w grupie marzeń, a w pierwszym meczu na PGE Arenie zobaczymy Hiszpanów i Włochów. Naprawdę nie jest dobrze, tzn. nie tak miało być...

W Gdańsku oczekiwaliśmy Holendrów i Niemców. Razem byłoby to jakieś 100 tysięcy klientów. Pomarańczowi deklarowali budowę kibicowskiego miasteczka w Pruszczu i barwną defiladę przez miasto na stadion. Niemcy, wiadomo byliby prawie u siebie. Na dodatek
w Dworze Oliwskim będzie stacjonować drużyna. Bajka...

Przedsiębiorcy zacierali ręce, bo interes jawił się bajeczny.
Tymczasem przyjdzie nam gościć zmagających się z kryzysem Hiszpanów, którzy chyba jednak bardziej identyfikują się z drużynami klubowymi niż teamem narodowym. Kiedyś pojęcie "tifosi" budziło dreszczyk emocji, ale dziś już tak nie jest. Tym bardziej, że we Włoszech też kryzys.

Chorwaci w czerwcu robią interesy z Polakami, ale u siebie na wybrzeżu dalmatyńskim, a nie nad Morzem Bałtyckim. Pozostają Irlandczycy, w których ostatnia nadzieja.

Losowanie gdańskiej grupy C nie udało się ani emocjonalnie, ani geograficznie. Kibice uczestników będą mieli na stadion średnio dwa tysiące kilometrów.
A tacy Czesi na przykład, chociaż gospodarzami EURO nie są, to .... jakby byli.

Wszystkie trzy mecze grupowe zagrają we Wrocławiu. Kibice na dojazd stracą góra trzy godziny. To prawie tyle czasu, ile zajmowało wydostanie się z PGE Areny po pierwszych meczach ligowych Lechii. Teraz jest już lepiej, to znaczy gorzej, bo wyniki sportowe biało-zielonych sprawiły, że frekwencja spadła już prawie do poziomu notowanego na Traugutta.

Ostatnio wściekły kibic zażądał zdjęcia mnie z anteny za to, że zweryfikowałem liczbę widzów na meczu z Ruchem z 12 349 bodaj do maksymalnie 10 tysięcy. Pan wyraził mi swoją nienawiść i pogardę, a ja nic. Wyjaśniłem, że weryfikacji dokonałem po konsultacji z rzecznikiem klubu, który wyjaśnił mi różnicę między liczbą uprawnionych do obejrzenia meczu, a stanem rzeczywistym. Nawet jeśli na stadion nie przyjdzie nikt, to i tak będzie ok. 8 tysięcy, bo tyle sprzedano karnetów.


Wracamy do Czechów czyli polskiej grupy marzeń. Teretycznie słabszych drużyn trafić nie mogliśmy i tu jest problem. Zapominamy, że najsłabsi na papierze jesteśmy my. 66 miejsce w światowym rankingu wobec 33 Czech, 14 Grecji i 12 Rosji, nie pozostawia teoretycznie złudzeń.

Na szczęście zagramy nie na papierze, tylko murawie i na dodatek u siebie. Franek to wszystko poskłada- powiedział mi kiedyś prezes Grzegorz Lato, poproszony o skomentowanie wówczas 71 miejsca Polski w rankingu FIFA. Po ostatnich zawirowaniach w PZPN, po niesławnej sprawie orzełka, o którym pisałem wcześniej i aferze taśmowej,  o której nie chce mi się pisać, jakoś nie daję wiary prezesowi, który kolejny raz wykazał się "betonową odpornością".                

 

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Blogi RG | Dziennikarze
Włodzimierz Raszkiewicz
Wraszenia.
Zapraszam na mojego bloga.
Włodzimierz Machnikowski
Na fali.
Zapraszam na mojego bloga.