Brak danych
    BLOGI | Radia Gdańsk

NA FALI.
BLOG Włodzimierza Machnikowskiego

blog_wlodek_machnikowski1
Jak się człowiek nagada na antenie, to pisanie nabiera właściwości terapeutycznych, pozwala poukładać myśli, nabrać dystansu , wyciszyć emocje ...Na przełomie lat 80 i 90 zupełnie nie o sporcie układałem zdania na łamach "Gazety Wyborczej ". Potem przez prawie 10 lat miałem w Dzienniku Bałtyckim autorski cykl "Niedaleko od szosy".  Pojęcie "blogu" nie było wówczas znane. Przyszły nowe czasy i by sprostać nowym wyzwaniom, wracam do źródeł...
Wywiadówka : piłka nożna 3+
wtorek, 18 grudnia 2012 11:03
Ten pomysł z wywiadówką jest cokolwiek pretensjonalny, ale z wykształcenia jestem "panem od polskiego" i stąd mam skłonności. Na dodatek i tak pod koniec roku wszyscy oceniają wszystkich...

Skoro świat kręci się wokół piłki, to nie wypada zacząć inaczej. Szacunek dla trenera Kaczmarka za to, że jak zapowiedział, tak robi. Lechia jest biało-zielona, młodzi otrzymują szanse, a jak ktoś nie strzela goli, to choćby nazywał się Rasiak - siada na ławce.

Do Kaczmarka mam też sentyment z innego, okołosportowego powodu. Mam słabość do języka polskiego, on także, dlatego obaj lubimy się nim bawić. Trener Bobo Kaczmarek prowadzi drużynę na "piątkę", choć w tabeli jest siódma, bo z perspektywy potencjału biało-zielonych, wyniki są naprawdę obiecujące. Na miejscu Traore nie zastanawiałbym się ani minuty. Tak dobrze jak w Gdańsku i tak dobry jak w Lechii nie będzie nigdzie.

Średnią ocenę Pomorza obniża Gdynia, gdzie piłka kompletnie się posypała (i dotyczy to w mniejszym lub większym stopniu wszystkich piłek). Arka potrzebuje naprawdę dużo czasu, by zyskać gotowość zgłoszenia ekstraligowych aspiracji. " Sny o potędze " Bałtyku skończyły się tak bolesnym wybudzeniem, że  biało-niebiescy do dziś nie mogą się otrząsnąć. Aktualnie szukają gruntu w 3. lidze.

Fajnie wyglądają Chojnice i Bytów, Wejherowo dopiero szuka piłkarskiej tożsamości, Kartuzy i Kościerzyna poniżej oczekiwań i możliwości, a moje Pszczółki na ich miarę. W tak wysokiej lidze nie byliśmy nigdy, a że gramy "w kratkę" ? Chłopaki chodzą do pracy, niektórzy muszą przygotować się do "klasówek"  a z pieniędzmi - tak jak wszędzie - też bywa różnie.


W następnej kolejności wyliczę średnią żużla i nie o ksm oczywiście chodzi...
 

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Blogi RG | Dziennikarze
Wodzimierz Machnikowski
Na fali.
Zapraszam na mojego bloga.
Wodzimierz Raszkiewicz
Wraszenia.
Zapraszam na mojego bloga.