Brak danych
    BLOGI | Radia Gdańsk

NA FALI.
BLOG Włodzimierza Machnikowskiego

blog_wlodek_machnikowski1
Jak się człowiek nagada na antenie, to pisanie nabiera właściwości terapeutycznych, pozwala poukładać myśli, nabrać dystansu , wyciszyć emocje ...Na przełomie lat 80 i 90 zupełnie nie o sporcie układałem zdania na łamach "Gazety Wyborczej ". Potem przez prawie 10 lat miałem w Dzienniku Bałtyckim autorski cykl "Niedaleko od szosy".  Pojęcie "blogu" nie było wówczas znane. Przyszły nowe czasy i by sprostać nowym wyzwaniom, wracam do źródeł...
Wywiadówka : piłka ręczna 4-
piątek, 21 grudnia 2012 17:26

W Gdyni mamy mistrzynie Polski, w Gdańsku trwa rekonstrukcja Wybrzeża, Kwidzyn jest słabszy tylko od Kielc i Płocka, a w terenie kwitną pierwszoligowe nadzieje.  Niby dobrze, ale z minusem.Minus rozciąga się praktycznie na wszystkie podmioty. W Gdyni nie udało się zatrzymać Siódmiak i Szwed, która bardziej za głosem serca niż za pracą wyjechała do Skandynawii. Rumuński zaciąg był kosztowny, ale się nie sprawdził. Najlepiej wszystko wyglądało w kwalifikacjach do Ligi Mistrzyń. Jeśli dziewczyny w decydujących meczach o MP zagrają tak jak w Danii, to tytuł może pozostać w Trójmieście.

Wybrzeże swe asy trzyma na ławce ( Waszkiewicz, Wleklak ). Młode chłopaki zagotowały się już na początku i dlatego droga do ekstraklasy wiedzie ciernistą drogą barażową. Pieniądze są (zawsze mogłyby być większe - od razu odeprę zarzuty), potencjał też. Trzeba tylko dojrzeć i liczyć na ziomków z Pomorza. Gdyby zagrać według dumasowskiej zasady - wszyscy za jednego - to może udałoby się jednak doścignąć Legionowo. Trzymajmy się jednak drugiego miejsca i niespodzianek sprawianych przez ambitny teren. W SMS-ie, Malborku, Kościerzynie i Elblągu mają prawo do zadowolenia, w Gdyni już mniej, a najmniej trener Leszek Biernacki, któremu dzieła nie dane było dokończyć.
Kwidzyn realizuje politykę skromnej i rzetelnej pracy, która kolejny raz może dać miejsce na podium. Wobec osłabień personalnych byłby to sukces jeszcze większy niż wcześniej. Jest jeszcze profesor Artur Siódmiak ( ksywa honorowa - Król Artur , robocza - Siudym), który zalożył Akademię Piłki Ręcznej, a która w postaci campów prowadzi zajęcia także w niedziele. Zaplecze  będzie niezbędne w perspektywie EURO 2016, które pozostanie imprezą tym bardziej lokalną, im więcej naszych przebierze się w biało-czerwone stroje.
Gotowa jest już ERGO Arena, która pomyślnie przeszła testy z Niemcami, Vive i czeka na Szwedów. Teraz trzeba jeszcze przeprowadzić test na kibicach. W związku z tym, że nie są rozpieszczani przez siatkarzy i koszykarzy, może skuszą się na szczypiorniaka.
   


   

  

 

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Blogi RG | Dziennikarze
Wodzimierz Raszkiewicz
Wraszenia.
Zapraszam na mojego bloga.
Wodzimierz Machnikowski
Na fali.
Zapraszam na mojego bloga.