Autopilot - sms dla kierowców 603 06 06 06 »
Widzisz wypadek, dzwoń lub napisz sms 603 06 06 06. Uprzedź innych. »
Autopilot Radia Gdańsk, najlepszy nawigator. Podróż z nami to przyjemność. »
Kto słucha Radia Gdańsk, nie stoi w korkach. Dzwoń lub napisz sms 603 06 06 06 »
603 06 06 06 Powiedz nam o korku, my przekażemy to innym kierowcom. »
Podróżuj bezpiecznie. Z Radiem Gdańsk nie ma problemów na drodze. »
Włącz Autopilota, daj się poprowadzić. Sms 603 06 06 06. »
603 06 06 06 - Autopilot Radia Gdańsk - Z nami zawsze dotrzesz do celu. »
Brak danych
    BLOGI | Radia Gdańsk

NA FALI.
BLOG Włodzimierza Machnikowskiego

blog_wlodek_machnikowski1
Jak się człowiek nagada na antenie, to pisanie nabiera właściwości terapeutycznych, pozwala poukładać myśli, nabrać dystansu , wyciszyć emocje ...Na przełomie lat 80 i 90 zupełnie nie o sporcie układałem zdania na łamach "Gazety Wyborczej ". Potem przez prawie 10 lat miałem w Dzienniku Bałtyckim autorski cykl "Niedaleko od szosy".  Pojęcie "blogu" nie było wówczas znane. Przyszły nowe czasy i by sprostać nowym wyzwaniom, wracam do źródeł...
Wywiadówka : rugby 3
piątek, 21 grudnia 2012 17:53
Nie udało się rugbystom porwać tlumów. Szansę otrzymali w postaci derbowej potyczki na PGE Arenie, meczu z Niemcami i przychylności Gdańska. Ludzie nie pokochali rosłych gladiatorów i pozostali przy piłkarzach.

Rugbyści to bardzo sympatyczni i dobrze ułożeni goście. Tworzą rodzinę, gdzie jak wszędzie zdarzają się animozje i zdrady ( jak ktoś np. przejdzie z Lechii do Arki albo odwrotnie). Jednak mimo osobistego zaangażowania ludzi z takim autorytetem jak europoseł Jan Kozłowski, istnienia pasjonatów pokroju Łukasz Jurczaka znanego wszędzie jako Szpila oraz zaangażowania tak znaczących dla polskiego rugby nazwisk jak Kacała czy Hodura - rugby nie zdołało przebić się na czołówki. 

Jest to dyscyplina trudna do oglądania, zrozumienia i kibicowania. Edukacja społeczeństwa musi potrwać naprawdę wiele lat. Tymczasem odnoszę wrażenie, że z animatorów rugby troszkę zeszło powietrze. Na prestiżowych meczach przy Traugutta przestali pojawiać się decydenci, którzy swe wsparcie wyrazili przyznając Lechistom tytuł drużyny roku. Gdynia też słabsza i mniej głośna niż zwykle. Trenerzy pracują w szkołach, bo przecież każdy sam musi sobie odpowiedzieć na pytanie " jak żyć , panie premierze ?"    

Na minus należy zapisać także system kontraktacji. Sezon zasadniczy nie jest ważny, bo i tak na play off przyjadą Francuzi i to oni ustalą hierarchię.

Lubię rugby i rugbystów. Zaraził mnie tą sympatią mój zmarły przed trzema laty przyjaciel - Jacek Kamiński. Dlatego pozostaję wiernym kibicem i będę chodził na mecze, żeby nareszcie odkryć tajemnicę, co dzieje się wewnątrz młyna i dlaczego auty wyglądają tak dziwnie.
 

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Blogi RG | Dziennikarze
Włodzimierz Machnikowski
Na fali.
Zapraszam na mojego bloga.
Włodzimierz Raszkiewicz
Wraszenia.
Zapraszam na mojego bloga.