Autopilot - sms dla kierowców 603 06 06 06 »
Widzisz wypadek, dzwoń lub napisz sms 603 06 06 06. Uprzedź innych. »
Autopilot Radia Gdańsk, najlepszy nawigator. Podróż z nami to przyjemność. »
Kto słucha Radia Gdańsk, nie stoi w korkach. Dzwoń lub napisz sms 603 06 06 06 »
603 06 06 06 Powiedz nam o korku, my przekażemy to innym kierowcom. »
Podróżuj bezpiecznie. Z Radiem Gdańsk nie ma problemów na drodze. »
Włącz Autopilota, daj się poprowadzić. Sms 603 06 06 06. »
603 06 06 06 - Autopilot Radia Gdańsk - Z nami zawsze dotrzesz do celu. »
Brak danych
    BLOGI | Radia Gdańsk

NA FALI.
BLOG Włodzimierza Machnikowskiego

blog_wlodek_machnikowski1
Jak się człowiek nagada na antenie, to pisanie nabiera właściwości terapeutycznych, pozwala poukładać myśli, nabrać dystansu , wyciszyć emocje ...Na przełomie lat 80 i 90 zupełnie nie o sporcie układałem zdania na łamach "Gazety Wyborczej ". Potem przez prawie 10 lat miałem w Dzienniku Bałtyckim autorski cykl "Niedaleko od szosy".  Pojęcie "blogu" nie było wówczas znane. Przyszły nowe czasy i by sprostać nowym wyzwaniom, wracam do źródeł...
Wywiadówka : hokej 1
piątek, 28 grudnia 2012 18:36
To nieprawda , że gdański hokej znajduje "w dołku". On po prostu na poziomie wyczynowym nie istnieje. Najbardziej wymownym świadectwem jest fakt, iż aby reaktywować ligową drużynę, trzeba było uśmiercić Stoczniowca.

Żenująco wypadła próba odbdowy dyscypliny i klubu na poziomie zawodowym. Pospolite ruszenie złożone z juniorów i zatrudnionych w innych niż hokej sektorach nie powiodła się. Sponsorzy nie dali sie przekonać do "nowego otwarcia" na gruzach tradycji. Podczas oficjalnych prezentacji unikano związków ze Stoczniowcem, choć wszyscy od początku wiedzieli, kto dzierży w dłoniach wszystkie sznurki i według czyjego scenariusza poruszają się marionetki, które zorganizowały się w Zarządy i Rady Nadzorcze.
Pan na włościach Olivii jest jeden i ... tyle.  Najbardziej rozpoznawalne postaci idei, którą ukazano światu we wrześniu to autentyczny fachowiec - trener Henryk Zabrocki i prywatnie kibic , zawodowo dziennikarz -  Krzysiek Klinkosz. To za mało, bo Zabrocki nie otrzymał tworzywa, z którego mógłby skroić drużynę. Na dodatek, gdy zreflektował się, że traci czas, za który nikt mu nie płaci - zrezygnował. Entuzjazm Krzyśka nie przełożył się na znajomości i wciąż chłop ma tylko piękne marzenie, a nie drużynę.     
Sami zawodnicy  też nie mają złudzeń, że z tego rozdania uda się coś ugrać. Pozostał jubileusz Olivii, która nad swymi równolatkami - czyli halą przy Zawodników i Gedanią przy Kościuszki - ma tę przewagę, że tamtych już nie ma. Wygrana walkowerem splendoru i satysfakcji nie przynosi, dlatego czekamy na kolejne nowe otwarcie. Nie wiem tylko, czy jednak nie trzeba zmienić woźnicy, bo jakoś nikt nie chce ciągnąć tego piątego koła u wozu, co to nie wiadomo czy jest i czyje jest ?
 

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Blogi RG | Dziennikarze
Włodzimierz Raszkiewicz
Wraszenia.
Zapraszam na mojego bloga.
Włodzimierz Machnikowski
Na fali.
Zapraszam na mojego bloga.