Autopilot - sms dla kierowców 603 06 06 06 »
Widzisz wypadek, dzwoń lub napisz sms 603 06 06 06. Uprzedź innych. »
Autopilot Radia Gdańsk, najlepszy nawigator. Podróż z nami to przyjemność. »
Kto słucha Radia Gdańsk, nie stoi w korkach. Dzwoń lub napisz sms 603 06 06 06 »
603 06 06 06 Powiedz nam o korku, my przekażemy to innym kierowcom. »
Podróżuj bezpiecznie. Z Radiem Gdańsk nie ma problemów na drodze. »
Włącz Autopilota, daj się poprowadzić. Sms 603 06 06 06. »
603 06 06 06 - Autopilot Radia Gdańsk - Z nami zawsze dotrzesz do celu. »
Brak danych
    BLOGI | Radia Gdańsk

NA FALI.
BLOG Włodzimierza Machnikowskiego

blog_wlodek_machnikowski1
Jak się człowiek nagada na antenie, to pisanie nabiera właściwości terapeutycznych, pozwala poukładać myśli, nabrać dystansu , wyciszyć emocje ...Na przełomie lat 80 i 90 zupełnie nie o sporcie układałem zdania na łamach "Gazety Wyborczej ". Potem przez prawie 10 lat miałem w Dzienniku Bałtyckim autorski cykl "Niedaleko od szosy".  Pojęcie "blogu" nie było wówczas znane. Przyszły nowe czasy i by sprostać nowym wyzwaniom, wracam do źródeł...
Szczypiorniak dopiero na wiosnę
środa, 23 stycznia 2013 12:43
Piłkarze ręczni przegrali trzy ostatnie turnieje. W ME i MŚ nie zakwalifikowali się do czołowych ósemek a na igrzyska do Londynu nie pojechali. Turniej w Hiszpanii zakończyli fatalnym występem przeciw Węgrom, choć mierzyliśmy w podium. Marcin Lijewski powiedział, że w kadrze już nie zagra. Wcześniej odeszli Tkaczyk, Jurasik, Siódmiak i Wleklak - filary wicemistrzów świata z 2007 i brązowych medalistów z 2009 roku. Z kadrą nie pracuje już także architekt tamtych sukcesów - Bogdan Wenta. Medalowa era biało-czerwonych dobiegła końca.

Nie zamierzam malkontecić. Dzięki tej ekipie przekibicowaliśmy piękne chwile. Chłopaki porywali nas nie tylko wynikami. Każdy chciał zarazić się ich emocjonalnością, bo któż nie lubi manifestacji... radości. Relacja była empatyczna i kiedy Karol Bielecki stracił oko, to bolało nie tylko jego... Kiedy Wleklak z całym impetem stanął na kostce, doznając poważnej kontuzji, noga zaczęła mnie boleć w tym samym miejscu, choć złamanie miałem znacznie wyżej i pięć lat wcześniej... Kiedy Wenta brał czas i mobilizował chłopaków po męsku, nie przebierając w słowach, to używane sformułowania traciły pejoratywną barwę wulgaryzmów. Gdy na parkietach Saragossy poniewierano starszego z braci Jureckich, to byliśmy bezsilni. Skoro sam Shrek nie dał rady, to znaczy, że nikt nie da...
No i stało się. Z Węgrami byliśmy bezsilni. Zabrakło skuteczności, agresjii, siły, szybkości i determinacji. Zabrakło wszystkich warunków niezbędnych do zwyciężania.
Nie mam nic do trenera Michaela Bieglera, ale obco brzmiały niemieckie komendy wydawane Polakom. Ściskałem kciuki za chłopaka od nas,  z Kwidzyna - Roberta Orzechowskiego i popadłem w euforię, gdy w ostatniej sekundzie rzucił bramkę Serbom. Jednak reprezentacyjny garnitur na razie jest "o rozmiar" za duży. To samo dotyczy innych młodych.


Historia tego pokolenia piłkarzy ręcznych, tej drużyny, ten cały ciąg zdarzeń dobiegły końca. Pozostaną piękne wspomnienia. Wstęp do nowej historii pomogą pisać młodsi bracia - Lijewski i Jurecki, Jaszka oraz bramkarze, bo tu liczy się także wiek, rutyna i autorytet.
A dalej to  trzeba szukać następców. Nie ma czasu, bo już 7. kwietnia mecz w ERGO Arenie ze Szwedami. Jak słyszałem komentarz z Barcelony telewizyjnego sprawozdawcy - Macieja Iwańskiego, że z zakwalifikowaniem się do finałów ME nie będzie żadnych problemów, to pomyślałem sobie, że chyba tu nie pasuję. Chłopak na własne oczy widział jak nas biją bratankowie. Potem nie mógł nie zauważyć wilgotnych z bezsilności oczu naszych zawodników. Zresztą chyba nawet sam nagrywał Marcina Lijewskiego deklarującego łamiącym się głosem koniec reprezentacyjnej kariery.


Nie ma już tamtej drużyny. Orłami byli przez 5 lat. Teraz będą chodzić do pracy do Orlenu, Vive, Azotów i Tauronu. Swą robotę wykonają jak zwykle solidnie. Przy wsparciu Serbów, Chorwatów i Słoweńców będą sławić imię polskich klubów na arenach europejskich. Jednak tamta piękna karta - choć i oni, i my tego nie chcemy - stała się cześcią historii.
 

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Blogi RG | Dziennikarze
Włodzimierz Raszkiewicz
Wraszenia.
Zapraszam na mojego bloga.
Włodzimierz Machnikowski
Na fali.
Zapraszam na mojego bloga.