Brak danych
    RADIO GDAŃSK | Polecamy
Krystyna Stańko zaprasza do Radia Gdańsk
piątek, 06 kwietnia 2012 10:00
krystyna_duzeZnana wokalistka Krystyna Stańko przygotowuje w Radiu Gdańsk swoją pierwszą audycję. Będzie można jej posłuchać już w najbliższą sobotę od 14:00, w programie Krystyna Stańko zaprasza.

stanko_w_rg1Krystyna Stańko prezentować będzie na antenie Radia Gdańsk swoją ulubioną muzykę. Poznamy też ją w roli reporterki. Przeprowadzi bowiem wywiad z inną wokalistką- Joanną Knitter. Joanna wystąpiłą ostatnio w naszym radiu, w czasie koncertu Przemka Dyakowskiego.

stanko2Krystyna ukończyła Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Śpiewała i grała na gitarze w zespołach: Dekiel i For Dee.

Współpracuje z takimi muzykami jak Olo Walicki, Maciej Grzywacz, Piotr Lemańczyk, Jacek Kochan, Dominik Bukowski.


koncert_krystynaNa Festiwalu w Opolu zdobyła pierwsze miejsce za piosenkę pt. ONI poświęconą ludziom chorym na AIDS. Koncertowała m.in wspólnie z grupą Varius Manx.Krystyna Stańko zajmuje się również tworzeniem i nagrywaniem piosenek autorskich, które mają charakterystyczne lekko jazzowe, a czasem bluesowe zabarwienie.

Jest wykładowcą wokalistyki jazzowej i rozrywkowej w Akademii Muzycznej w Gdańsku.

 

Krystyna Stańko udzieliła wywiadu Kasi Kołodziejskiej.

Kasia Kołodziejska: Krystyna Stańko zaprasza do Radia Gdańsk...
Krystyna Stańko: Oczywiście, zapraszam do Radia Gdańsk. Jest mi niezwykle miło, że mogę mieć tu swoją autorską audycję. To miejsce jest dla mnie szczególnie ważne, bo nagrałam tu większość swoich płyt i bardzo dobrze tutaj się czuję, właściwie mogę powiedzieć...domowo. To zaproszenie, żeby móc prezentować muzykę i dzielić się z państwem przemyśleniami, to jest dla mnie ogromne wyróżnienie i wielka frajda.

KK
: Autorska audycja Krystyny Stańko co sobotę w Radiu Gdańsk. Czego będziemy mogli posłuchać?
KS:
Z pewnością dużo muzyki, w której będziemy mogli usłyszeć piękne głosy. Nie tylko ze świata muzyki jazzowej, bo fascynują mnie zupełnie różne rejony świata i muzyki. Będą też rozmowy z ciekawymi ludźmi. Bardzo chciałbym położyć nacisk na to, żeby pojawiały się muzyczne osobowości Trójmiasta, bo myślę że Radio Gdańsk to jest najlepsze miejsce, żeby tych ludzi pokazywać.
 
KK: A kto pojawi się w Pani pierwszym programie?
KS
: Będzie to niezwykły moment kiedy mogę przedstawić kogoś bardzo młodego, kogo od lat obserwuję i podziwiam. To jest wokalistka Joanna Knitter, dobrze znana już słuchaczom Radia Gdańsk, a jeśli nieznana, to mam nadzieję, że po tej audycji będzie już znana.
 
KK: Czy wcześniej już Pani zdobyła jakieś doświadczenie dziennikarskie, czy będzie to debiut?
K.S: Myślę, że będzie to taki poważny pierwszy raz.

K.K: Dziękuję za rozmowę.

 

(Źródło:krystynastanko.com, Joanna Matuszewska)

 

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Blogi RG | Dziennikarze
Wodzimierz Raszkiewicz
Wraszenia.
Zapraszam na mojego bloga.
Wodzimierz Machnikowski
Na fali.
Zapraszam na mojego bloga.