Brak danych
Kaszubskie RG
Blog
Reklama
Abonament RTV
Abonament RTV
rgnadachach2


W audycji Radio Gdańsk na dachach świata zabieramy Państwa w muzyczną podróż do najdalszych zakątków globu. Co tydzień, w sobotnie popołudnia, prezentujemy to co już w Polsce popularne, jak i to co do naszego kraju niebawem dotrze. Są też dźwięki nad Wisłą zupełnie nieznane, a zdecydowanie godne uwagi. Wraz z naszymi korespondentami przybliżamy wszystko to co najlepsze w światowej muzyce alternatywnej.Mela Koteluk w Studiu Radia Gdańsk i dwie korespondencje zza Oceanu
sobota, 20 kwietnia 2013 15:33
mela_koteluk_i_ja_OK_copyDwie korespondencje zza Oceanu i gość. Z wizytą w naszym studiu pojawiła się Mela Koteluk. Zaczęliśmy jednak od wizyty w San Francisco. Magda Gacyk zajrzała na płyty eksperymentalne. Wojtek Maślanka z Nowego Jorku opowiadał o wielu wcieleniach piosenki "My way", którą w polskiej wersji językowej gra między innymi zespół Raz Dwa Trzy.
 
Światowa sława frankofońskiej muzyki
sobota, 13 kwietnia 2013 15:36

M83-HURRY-UP-WERE-DREAMING_1Było dużo francuskiej muzyki choć nie po francusku. Magda Gacyk z San Francisco mówiła o dźwiękach znad Sekwany, które robią furorę w Stanach Zjednoczonych. Element frankofońskiej muzyki, o dziwo, pojawił się też dziś w korespondencji Elika Plichty z Moguncji. W drugiej części audycji studiu Radia Gdańsk odwiedził gość, nasz stały przewodnik po twórczości francuskich artystów czyli Nicolas Rougier, paryżanin mieszkający w Gdańsku.

 
Przebój Leonarda Cohena niejedno ma imię
sobota, 06 kwietnia 2013 15:22

LeonardCohenW Radiu Gdańsk na dachach świata Magda Gacyk z perspektywy San Francisco zajrzała na płyty kilku australijskich wykonawców. Wojciech Maślanka z Nowego Jorku opowiedział o wielu żywotach pewnego przeboju, pewnego znanego i cenionego na całym świecie, również w Polsce, kanadyjskiego artysty. Na koniec Robert Jasiewicz z Londynu o najlepiej sprzedających się na Wyspach Brytyjskich płytach.

 
Gospel, Ute Lemper i State Europe Network
poniedziałek, 01 kwietnia 2013 21:09
utelemper_1W przedświątecznym wydaniu Radia Gdańsk na dachach świata do krainy muzyki gospel zabrała nas Magda Gacyk z San Francisco. Elik Plichta z Moguncji zaraził nas twórczością wybitnej niemieckiej artystki Ute Lemper. W drugiej części programu pojawił się też gość. Odwiedziła nas Aleksandra Kminikowska z koordynatorka na Polskę programu State Europe Network. 
 
Słowny bełkot domeną wielu przebojów
środa, 27 marca 2013 16:03
thumb_snow_ds1W Radiu Gdańsk na dachach świata Magda Gacyk z San Francisco opowiadała o piosenkach, których autorzy nie przyłożyli się do napisania porządnych tekstów. Było o przebojach, których słowa są bezsensowne i bełkotliwe. Pojawił się też Elik Plichta, który obserwował 34. Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Impreza zkończyła się niedzielę, więc był czas do podsumowania. W audycji nie zabrakło Wojtka Maślanki z Nowego Jorku. Nasz korespondent z Wielkiego Jabłka przybliżył piosenki i płyty, które w czwartekm, 21 marca, włączono do zbiorów Biblioteki Kongresu Stanów Zjednoczonych.
 
Piosenki o miłości, niemiecka Eurowizja i francuska alternatywna
sobota, 16 lutego 2013 17:09

telephoneW Radiu Gdańsk na dachach świata z Magdą Gacyk z San Francisco dyskutowaliśmy o utworach, które mogą podobać się nie tylko zakochanym. Elik Plichta z Moguncji, udowadniał, że Eurowizja, która w Polsce uważa jest za obciach, sprzyja rozwojowi przemysłu muzycznego na Starym Kontynencie. Odwiedził nas także Nicolas Rougier, paryżanin mieszkający w Gdańsku. W audycji po raz kolejny spotkaliśmy się z francuską muzyką alternatywną. 

 
«pierwszapoprzednia12345następnaostatnia»

Strona 1 z 5
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama